El Örgüsü Şal Yapımı

El örgüsü şallar bu yıl da hükmünü sürecek görünüyor. Yaz, kış, bahar ayları fark etmiyor bu örgü işlerinin kullanılması için. Her daim dolabınızda bulunabilecek eğer yok ise eksikliğini hissedeceğiniz ender örgü işlerindendir şallar. El örgüsü şal modelleri her yıl değişiklik gösteriyor gibi olabilir ancak  kullanacağınız yerlerin zenginliği karşısında her mevsim için yeni bir şal örmeniz çok da fena bir fikir değil gibi görünüyor.

el-orgusu-sal-yapimi-5

El örgüsü şal örnekleri; şiş ile uygulayabilecekleriniz olduğu kadar tığ ile de örebileceğiniz çeşitlilikte. Bugüne kadar tığı ince iplerle yaptığınız örme işlerinde kullanmış olabilirsiniz. Ama artık kendinize uygulamalarınızı ve bildiklerinizi yenilemek için bir fırsat yaratabilir, kalın iplerle de tığ işi şal modeli çıkarabilirsiniz. Merserize, koton, penye ya da yün iplikler bu iş için biçilmiş kaftandır. İnce dantel ipleriyle tığ işi yapmaya alıştıysanız bahsettiğimiz iplerle şal örmek size çocuk oyuncağı gelecektir. Bu arada unutmadan söyleyelim abiye kıyafetleriniz için öreceğiniz şallarda dantel ipleri hala yerli yerinde duruyor.

el-orgusu-sal-yapimi-4

El örgüsü şal yapımı sizin için hem keyifli bir zaman geçirmenizi  sağlayacak bir uğraş hem de el becerilerinize yenilerini ekleyeceğiniz güzel bir fırsat olacak. Örgü örmenin dinlendirici ve ruhu arındırıcı özelliğini artık hepimiz biliyoruz.

el-orgusu-sal-yapimi-3

Bazı doktorların terapi amacıyla hastalarını örgü örmeye yönlendirdiklerini duymuşsunuzdur. Kendi terapinizi kendiniz yaparken, üretmenin güzel yanlarını keşfedeceğiniz bir deneyim örgü örmek. Manevi anlamda bize katacaklarının yanında maddi olarak da yüzünüzü güldürecek bir uğraş bu. Ördüğünüz şalları her zaman her yerde keyifle taşıyacak, belki yakınlarınıza hediye ederek onların da içlerini ve sırtlarını ısıtacaksınız.

el-orgusu-sal-yapimi-2

Tığ işi şalınızın rengini ve modelini seçmek için hazırsınız değil mi? E hadi o zaman, size kolaylıklar diliyoruz.

Diğer kategorilerimize de göz atmak ve sosyal medya hesaplarınızda da paylaşmak isterseniz sayfa linkimiz : www.canimanne.com 

el-orgusu-sal-yapimi-1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ