El Yapımı Çocuk Oyuncakları

Oyuncaklar çocukların gelişimi için oldukça önemlidir. Hazır olarak alınabilecek oyuncakların yanı sıra el emeği, el yapımı oyuncak çeşitleri de vardır. Özellikle de son zamanlarda oyuncaklarda kullanılan kimyasal maddeler ve plastik içerikler anneleri el yapımı oyuncaklara yöneltmiş, bununla beraber de birçok model ve çeşit ortaya çıkmıştır.

El yapımı oyuncak modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Bir diğer adı da amigurumi olan bu oyuncaklara her geçen gün yenileri eklenmektedir. İlk bakışta zor gibi gözükse de aslında herkesin yapabileceği kadar basit ve keyiflidir. El yapımı birçok oyuncak yapabilirsiniz. Örgüden yapabileceğiniz gibi keçeden da yapıp süsleyebilirsiniz. El yapımı örgüden birçok oyuncak yapılabilir. Örgüden tavşan, maymun, kurbağa, kelebek, eşek, inek, köpek, kedi ve daha birçok hayvanı örgü şeklinde el emeği ile yaparak çocuğunuza sunabilirsiniz. Aynı zamanda keçe ve kumaşları da kullanarak birbirinden harika el emeği, el yapımı oyuncak bebekler yapabilirsiniz. Ördüğünüz iplerin kaliteli ve anti bakteriyel özellikte olmasına dikkat etmelisiniz. Böylelikle hem daha kullanışlı hem de uzun ömürlü olacaktır. Keçe ile veya örgüden yaptığınız el yapımı oyuncakların içini elyaf ile doldurarak daha şık bir hale dönüştürebilirsiniz. Hiç şüphesiz ki el emeği ile yapılan ve hediye edilen bir oyuncak hazır olarak alınan bir oyuncaktan çok daha kıymetli ve değerli olacaktır. Bazı el yapımı oyuncakları çocuğunuz ile beraber etkinlik saatlerinde yaparak etkili ve güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Yeter ki isteyen, model ve örneklere bakarak ve inceleyerek rahatlıkla sizde evinizde el yapımı oyuncak yapabilirsiniz.

   El yapımı çocuk oyuncakları oldukça kullanışlı aynı zamanda da sağlıklı olduğu için anne babalar tarafından son zamanlarda sıklıkla tercih edilmeye başlamıştır.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ