Evlilikte Mutluluğun Sırları

Evlilikte Mutluluğun Sırları

Her insan mutlu, huzurlu bir yuvası ve evliliği olsun ister. Bazı püf noktalarına dikkat ederek bu mutluluğu yakalamak çok da zor değildir.

Mutlu evliliğin püf noktaları ise şu şekildedir:

Evleneceğiniz zaman acele etmeyin. Her ne kadar aile büyükleri bu konu da oldukça sabırsız olsa da mutlaka iyice düşünmeli ve karşınızdaki kişiyi karakterini iyice tanımalısınız. Sadece aşk da sadece para da sonsuz bir mutluluk getirmez.

Kendinizi iyi tanımalısınız ki doğru kararlar verebilesiniz. Öncelikle nasıl birisiniz, nasıl bir evlilik hayal ediyorsunuz, nelerden hoşlanır, neleri seversiniz veya sevmezsiniz bunları iyice anlayın, kendinizi dinleyin. Kendinizi iyi tanırsanız daha doğru kararlar alabilirsiniz.

Nikahta keramet vardır, sonradan düzelir gibi hayallere kapılmadan gerçekçi olun yoksa hayal kırıklığına uğrarsınız.

Eşinize karşı her zaman dürüst olun ki; mutlu bir evlilik sürdürebilesiniz. Hiçbir evlilik yalanlar üzerine oturtulmamalıdır.

Birbirinizi iyi dinleyin. İyi bir eş kadar iyi birer arkadaş olmayı deneyin.

Evliliklerde kin tutmamaya özen gösterin. Gün içinde her ne olmuş olursa olsun aynı yatakta uyuyun. Bu sizin aranızdaki bağları kuvvetli tutacaktır.

Her evlilikte bir takım sorunlar ve sıkıntılar olabilir. Önemli olan sorun yaşanması değil, bu sorunu en iyi ve olumlu bir şekilde çözmeniz olacaktır. Mutlaka birbirinizi dinleyin.

3. şahısları kapının dışında tutmayı bilin. Bu sizin evliliğiniz, başkaların be dediği ve ne düşündüğünü umursamayın.

Eşinizin ailesi ile güzel ilişkiler kurmaya özen gösterin. Bu hem sizin hem de eşiniz için iyi olacak ve aranızdaki duyguları güçlendirecektir.

Evlilikte ki en önemli şeyler elbette ki sevgi ve saygıdır. Bu iki duyguyu yitirmediğiniz sürece çözülemeyecek hiçbir sorun yoktur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ