El Yapımı Klozet Takımları

Klozet takımlarının artık hazır olanlarından ziyade elde emek verip örülenlere daha çok talep edilmektedir. El yapımı klozet takımları sakalı ip ile örülmektedir. Şık görüntüsü ile özellikle bayanların ruhunu okşuyor. Klozet takımları sakal ipliklerle yapılmaktadır. İstediğin her model ve desende yapılması mümkündür. İster hayvan figürlü, ister bir papatya, ister bir zambak veya sade tek renk tamamen zevkinize kalmış. Günümüzde o kadar ileri düzeydeki, bayanlarımız takır, takır örüp su gibi satıyorlar. Paspas takımlarına acayip bir talep var.

 

İlginç banyo tasarım fikirleri arasında bulunan fikirlerden biri ise; banyonuza el örgüsü ile yapılan paspasları serdiğinizde, banyoya değişik bir hava katar. Zor gibi görünse de kalın ip olduğu için çok çabuk yapılmaktadır. Klozet takımının yapılışına gelirsek, sakal ipliklerin en kalınından alıyoruz, 8 numara şiş yardımı ile 70 ilmekle başlayıp haroşa örüyoruz, daha sonra 1 metre kadar ördükten sonra kesiyoruz, Daha sonra üzerine motiflerden çiçekler yapıyoruz sağlam bir iplik ile dikiyoruz.

Klozet önü içinde yine aynı şekilde haroşa örüyoruz, 45 ilmekle başlıyoruz. Kapak kısmını ise 25 ilmekle başlayıp yuvarlak şekilde örüyoruz daha sonra arkasını çevirip lastik takıyoruz. Süslemelerinde yaptığımız çiçeklerin hoş durması için motiflerin içerisine elyaf dolduruyoruz. Çok şık tasarımlar elde ediyoruz. Klozet takımını yaparken çok önemli olan bir konuda paspasların altına kaymaz yapıştırılması yoksa farklı durumlara yol açabilir. Kendimiz için yapabileceğimiz en gözde fikirlerden birisi klozet takımı.

 

Banyo dekorunda en çok göze çarpanlardan birisi de el yapımı klozet takımıdır. Yalnız günlük hayatta kullanımı biraz zordur. Misafir geldiğinde güzel görünmesi amacı ile serilebilir. Kilo hesabı ilen satılan sakallı ip sadece klozet takımı değil birçok şeyde kullanılır.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ