Elbise Askısından Fotoğraf Askısına

 

canımanne2

Konu ev dekorasyonu olunca hemen aklım yeni fikirler üretmeye başlıyor. Nasıl yeni bir şey üretirim, evimi küçük dokunuşlar ile nasıl daha farklı bir hale sokarım diye düşünüyorum. Dekorasyon ile ilgili dergiler okuyorum. Ama inanın fazlasıyla karşılığını alıyorum. Evime her gelen dekorasyonunun ne kadar farklı ve güzel olduğundan bahsediyor bu da beni çok mutlu ediyor.

canımanne6

Benim için ev her gün gelip yemek yediğimiz, uyuduğumuz bir yer değil. O mantıkla bakıldıktan sonra zaten evin otelden bir farkı kalmıyor. Benim için evim mutluluğumu ve üzüntümü yaşadığım yaşam alanım. Zaten böyle düşününce daha çok ilgilenmek ve her köşesini el emeğinizle düzenlemek istiyorsunuz.

canımanne3

Çoğu zaman yeni eşyalar satın almaktansa evimdeki eşyalarımı farklı şekilde değerlendirmeyi tercih ederim. Bu sebepten boş vakitlerimde eski veya kullanmadığım eşyaları inceleyip onlardan neler elde edebileceğime bakarım. Bu sefer kenara ayırdığım eşyalardan aklıma bambaşka bir fikir geldi. O yüzden hemen sizler ile paylaşmak istedim belki hoşunuza gider ve sizler de evinizde uygulamak istersiniz.

canımanne5

Bu bir kendin yap projesi olduğu için yeni bir materyal almanızı gerektirmeyecektir. Aklınızda daha fazla soru işareti oluşmaması için sizlere hemen dekoratif çalışmamdan bahsetmek istiyorum. Elbise askısından fotoğraf askısı yapımı! Bu çalışmada bir adet tahta elbise askısı, bir adet kalın ip ya da hasır ip ve birkaç adet de minik mandal gerekmektedir. Öncelikle askımızı alıyoruz, iki ucuna ipimizi bağlıyoruz. Böylelikle askımızın ortasından bir ip geçmiş oluyor ve biz o ipe fotoğraflarımızı minik mandallar yardımı ile tutturuyoruz. Duvarımıza çaktığımız çiviye askımızı astığımızda koltuğumuza oturup mutlulukla fotoğraf askımızı seyredebiliriz.

canımanne1

Böylelikle elbise askısından fotoğraf askına giden bu kısacık ama güzel yolcuğu sizlerle paylaşmış oldum. Şimdiden hepinizin ellerine sağlık!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ