Elma Diyeti ile 1 Haftada 7 Kilo Verebilirsiniz

Elma Diyeti ile 1 Haftada 7 Kilo Verebilirsiniz

Özellikle hanımların estetik kaygıları, diledikleri şeyi giyebilme arzuları ve fazla kilolarından bir an önce kurtulma istekleri, onların zaman zaman şok diyetler yapmaya sevk ediyor. Şok diyetlerin sağlık açısından doğurabileceği sonuçları da düşünerek kısa süre yapılıp bırakılması dikkat edilmesi gereken hususların başında gelmektedir. Bir hafta içinde ağırlıklı olarak elma tüketeceğiniz bu diyetle 6-7 kilo vermeniz mümkündür.

blank

Yeşil Elma Faydaları

Elma diyetinde vücudunuzu desteklemek için sınırsız miktarda yeşil çay tüketebilirsiniz. Ayrıca sabah kahvaltısında elmanın yanı sıra bir dilim kızarmış tahıllı ekmek, yağsız peynir, domates ve salatalık da yiyebilirsiniz. Onun dışında herhangi bir besin maddesi yememelisiniz.

Saksıda Elma Ağacı Yetiştirme

Saksıda Elma Ağacı Yetiştirme

6 gün sürecek bu diyette birinci, beşinci ve altıncı gün 1 kilo elma, ikinci ve dördüncü gün 1,5 kilo elma ve üçüncü gün 2 kilo elma yemeniz gerekmektedir. Elmayı sevdiğiniz çeşitte tüketebilme özgürlüğünüz olmakla beraber yeşil elmanın kırmızıya oranla daha hızlı kilo verdirdiğini hatırlatmak isteriz. Elma diyeti esnasında bol bol su ve yeşil çay içmeniz diyetinizi pekiştirecek önemli detaylardan biridir.

Elma diyeti gibi tek tip beslenme gerektiren şok diyetleri uzun sürelerde yapmanızın sakıncalı olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda görüyoruz. Size hızlı kilo verdirecek bu diyetin yan etkileri olduğunu da belirtmek gerekiyor elbette. Elma ne kadar da vitamin değeri yüksek ve mineralden yana güçlü bir besin maddesi olursa olsun; 6 gün boyunca sadece elma tüketeceğinizden vücudunuz halsiz düşebilir, güçsüzleşebilirsiniz. Ayrıca her bünyenin metabolizması farklı çalıştığından bu diyetle 7 kilo veremeyebilirsiniz. Ancak bu diyetle 10 kiloya yakın kilo veren de olduğunu söylemek gerektiğini düşünüyoruz. Yani hanımlar elma diyeti ile ne kadar kilo vereceğinizi herkes kendi yaptığı diyetin sonucunda görecektir, bu yüzden canınızı fazla sıkmayın diyoruz. Söylememiz gereken başka önemli husus ise eğer mide asidi problemi yaşıyorsanız yeşil elma yerine kırmızı elmayı tercih etmelisiniz. Çünkü yeşil elma mide asidini yükseltebilecek bir meyvedir.

Sebze yemekleri tariflerimizde bulacağınız nefis tariflerle sevdiklerinize ziyafet sofraları hazırlayabilirsiniz hanımlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ