Popüler Diyetlerden Uzak Durun

Popüler Diyetlerden Uzak Durun

Kadın erkek fark etmeksizin insanların estetik kaygıları ve neredeyse tüm dünya ülkelerini tehdit eden obezite sorununun çoğalmasıyla birlikte; zayıflamak adına her gün farklı besin maddelerine ağırlık veren çeşit çeşit diyetler peyda olmuştur. Bunların kimi protein ağırlıklı, kimi kan grubuna göre, kimi tek tip beslenme ve kimi de açlık diyetleri gibi popüler isimler taşımaktadırlar. Bu tür diyetlerin sağlıklı olup olmadığının yanı sıra, kilo verdirip verdirmediği bile şüphelidir.

populer-diyetlerden-uzak-durun-5

Fazla kilosu olan hemen hemen herkesin hayatında bir kez olsun bu tür popüler diyetlerden yaptığı kesindir. Özellikle sosyal medyada sürekli vurgulanan 3-5 günlük şok diyetler, 15 günlük tek tip beslenme diyetlerinin sağlık açısından ne gibi zararlar doğuracağı büyük bir muammadır.

populer-diyetlerden-uzak-durun-4

Unutulmaması gereken diyet listesinin uzman bir diyetisyen tarafından; kişinin boyuna, kilosuna, beslenme alışkanlıklarına ve fiziksel aktivitelerine göre kişiye özel olarak hazırlanması gerektiğidir. Kısa dönemde hızlı kilo verdiren popüler diyetler her iki cinsin de ilgisini çekmektedir ve kilo verdirse bile kişinin sağlığına ne gibi zararlar verdiği bilinmemektedir. Kısa süre içinde verdiğiniz kiloları aynı şekilde kısa sürede fazlasıyla almanızı da sağlayabilecek olan bu diyetlerden uzak durmakta fayda var. Hızlı ve sağlıksız verilen kiloların kat kat fazlasıyla geri alınması obeziteyi de tetiklemektedir aynı zamanda.

populer-diyetlerden-uzak-durun-3

Diyet yapan bir kişinin haftada 3-4 kilo kaybetmesi en sağlıklı kilo verme oranıdır. Daha fazlası verilen kiloların kalıcılığını tehdit etmektedir ve geri alınacağı neredeyse kesindir. İnsan vücudunun kas, yağ ve sudan oluştuğunu hatırlarsak; yapılan diyet esnasında önemli olan yağ hücrelerinden kaybetmektir. Kasları kaybetmeye sebep olan diyetler sonucunda ciddi sağlık problemleriyle karşı karşıya kalabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Su kaybında ise mutlaka kaybettiğiniz suyu yerine koymanız gerektiğini de yeri gelmişken söylemeliyiz hanımlar. Uzun lafın kısası popüler diyetler yerine mutlaka bir uzman kontrolünde diyet yapmanız sağlıklı bir şekilde kilo vermenizin tek yoludur.

Fresh appetizing apple and brightly colored dumbbells tied with a measuring tape. Slight reflection, white background, focus on the apple

Tığ işi dantel örneklerine aşağıdaki linkten ulaşabilir, farklı örnekleri ve modelleri dostlarınızla birlikte karşılaştırabilirsiniz.

populer-diyetlerden-uzak-durun-1u

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ