Emziren Anneler Nasıl Beslenmeli

Emziren Anneler Nasıl Beslenmeli

EMZİREN ANNELERİN BESLENMESİ

Dünyanın en güzel kutsal mesleği annelik tüm fizik kurallarına karşı dengeli ve doğru beslenme ile hem bebeğinizin tüm ihtiyaçlarına yönelik besin değerlerine sahip olur hem de formunuzu koruyabilirsiniz. Annenin beslenmesi anne sütü ile beslenen bebekler için çok önemlidir.

saglikli-beslenme

Emziren anneler nasıl beslenmeli? Sorusu için iyi bir araştırma yapılmalı hatta gerekirse doktorunuza başvurarak kendinize bir liste hazırlayabilirsiniz. Kendi vücudunuzu iyi tanımalı alerji duyacağınız besinleri ayırt etmelisiniz. Unutmayın alacağınız doğru beslenme doğrudan bebeğinize de gidecek ve onun sağlığı yönünde olumlu etki oluşturacaktır.

nasil-beslenmeli

Bilinçli ve öğrenmeye meyilli anne adayı hamile iken başladığı beslenme diyetine emzirme döneminde daha da arttıracak bebeğin sağlığına yönelik besinler tüketerek zararlı alışkanlıklardan uzak duracaktır. Bebek ile anne arasında en büyük iletişim olan emzirme aynı değerlerle beslenmeyi de beraberinde getirmektedir.

emziren-anneler

Emziren Anneler Nasıl Beslenmelidir?

  • Tam Protein Desteği: Et, balık, baklagiller, yumurta, süt gibi pek çok gıdayı gerektiği ölçüde tüketilmelidir.
  • Sıvı Tüketimi: Emziren annelerin en büyük süt oluşturma kaynağı bol miktarda sıvı tüketmesi ile mümkündür. Bol miktarda su, komposto, az şekerli meyve suları, ıhlamur ve papatya çayları gibi sıvılar tüketilmelidir.
  • Süt Ürünleri: Peynir, yoğurt ayran ve direk olarak süt tüketimi ile denge sağlanmalıdır.

anneler-nasil-beslenir

  • Demir İhtiyacı: Etli sebze yemekleri ve baklagillerin bol miktarda tüketilmesi ve bunların emilimini arttıracak C vitamini alınması gerekmektedir. Bebeğinizde çok fazla gaz sıkıntısı var ise baklagillere dikkat etmeli miktarı düşürme yoluna gitmelisiniz.
  • Kuruyemiş tüketimi: Badem, ceviz, fındık ve üzüm gibi kuruyemişler ara öğünlerde tüketilerek hem annenin dinç olması hem de bebeğe enerji için gereklidir.

anne-beslenmesi

Emziren anneler nasıl beslenmelidir? Sorusuna verilen olumlu gıdaların yanında anne bebeğinin ve kendinin sağlığı için zararlı alışkanlıklardan uzak durması gerekir ve dikkat etmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ