Emziren Annenin Süt Verimini Arttıran Besinler Nelerdir?

Hamilelik dönemi hayatın hem en güzel hem de en zorlu dönemlerinden birisidir. Ancak hamilelikten daha da güzel bir dönem varsa o da, annenin bebeğini kucağına aldıktan sonra, emzirmeye başladığı dönemlerdir. Anneler her zaman bebeklerinin sağlıklı bir şekilde beslenmelerini ve tam olarak emzirme dönemleri bitene kadar anne sütünden emmelerini isterler. Anne sütü her zaman bebeğin hem fiziksel hem de zihinsel açıdan gelişimi için oldukça önemlidir.

blank

Anne sütü emen bebeklerin emmeyen bebeklere oranla daha gelişmiş oldukları her zaman gözlemlenmektedir. Bu durum ele alındığı takdirde, anne adayları ya da anneler her zaman sütlerinin verimini arttırmak için uğraşmalıdır. Anne sütünü arttırmakta olan pek çok besin mevcuttur. Bu besinler hayatın odak noktasında yer aldığı sürece, anne sütü hem daha verimli hem de daha sağlıklı olarak bebeğe geçiş yapacaktır.

Anne Sütünü Arttırmada En Büyük Rolü Oynayan Besinler

Öncelikli olarak yeşil sebze tüketimi, anne sütündeki demir oranını arttırdığı gibi aynı zamanda tüm vücuda da yarar sağlamaktadır. Anne sütünde meydana gelen verimliliğin neredeyse yarısını yeşil sebzeler karşılamaktadır.

Bunların yanı sıra kırmızı ve turuncu sebze ve meyveler de oldukça büyük bir role sahiptir. Aynı zamanda vücuttaki kan oranındaki alyuvarlarda da artış göstermekte olan kırmızı ve turuncu sebzeler anne sütü için oldukça önemlidir.

Zeytinyağı gibi doğal yollardan elde edilen yağlar da anne sütünün verimini arttırmaktadır. Yulaf ve kepek gibi lif kaynağı açısından bol miktarda lif içeren besinler de anne sütüne fayda sağlamaktadır. Böylece hem anneler hem de bebekler güçlü bir şekilde ve sağlıklı bir biçimde beslenmektedirler. Ancak tüketimlerine her zaman çok dikkat edilmelidir.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ