En Güzel Amigurumi Bebek Modelleri

Çocuklarınızın oynaması için yapabileceğiniz yapımı basit ve maliyeti az en güzel amigurumi bebek modellerini sizler için derledik. 

Amigurumi demek sık iğne ve örgü tığ tekniğini bir arada kullanıp çeşitli oyuncaklar yapma sanatıdır. Son zamanlarda özellikle annelerin amigurumi bebek modellerini ilgisi arttı. Çünkü amigurumi bebekler tamamen sağlık ve örgü iplerinden yapılmaktadır. Amigurumi bebeklerin yapılması biraz emek istemektedir. Fakat örgüyü bilenler için ilk başlarda zor olsa da sonradan kolay olacaktır.

Çocuklarınız plastik ve kimyasal içeren oyuncak bebekler almak yerine evde kendiniz kolayca yapabilirsiniz. Hem bu şekilde daha uygun olacaktır hem de daha sağlıklı bir bebek olacaktır. Kimyasallar ile üretilen oyuncak bebekler kanserojen madde içerdikleri için çocuk sağlıklarını tehlikeye atmaktır. Amigurumi bebek modellerinden çocuklarınızın seveceklerini seçip yaparak onların sağlıklarını da korumuş olursunuz.

Özellikle kız çocuklar bebeklere karşı ilgilidir. Onlara plastik barbie bebekler almak onun gözünde güzellik algısını da günümüz saçmalıkları gibi yapmak demektir. Rujlu, ojeli, makyajlı plastik barbie bebekler almak yerine amigurumi bebekleri örüp onları kızlarımıza vermemiz güzellik algısının da sağlıklı oluşmasını sağlayacaktır.

En Güzel Amigurumi Bebek Modelleri

Aşağıda yer alan en güzel amigurumi bebek modelleri arasından istediğinizi seçip hem kendiniz örebilir hem de başkasına yaptırabilirsiniz. Amigurumi bebek yapımı videolu anlatımına aşağıda yer alan örnek videodan ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=3zd1LEXU1zk

https://www.youtube.com/watch?v=ko6xRvaHy9o

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Nuriye dedi ki:

    Maşha yı göremedim ?

  2. Mavican dedi ki:

    Evet bende masa ormek istiyorum ama tarif yok maleesef

BİR YORUM YAZ