En Güzel Çeyizlik Yelek Modelleri

Genç kızların çeyizlerine koyabilecekleri en güzel ve şık bu yılın en beğenilen çeyizlik yelek modellerini aşağıdan bulabilirsiniz.

Evlenecek kızların çoğu çeyizlerine oldukça önem verir. Türk geleneklerine göre çoğu kız çeyizliklerini özenle hazırlar ve maddi manevi gücü yettiği kadar zengin bir çeyizlik hazırlamak ister. Evlenince evinde herhangi bir eksik olmaması çeyizler genellikle kalabalık olurlar. Havlusundan, örtüsüne birçok ev eşyasının yapıldığı çeyizlerde genç kızların kendilerine de örgüler örmektedirler. Özellikle kıyafetler arasında en fazla örgü ceket ve yelekler yer almaktadır. Çeyizlik yelek modelleri genelde incili, boncuklu, dantelli ve şık işlenmiş örgü modellerinden oluşmaktadır.

Çeyizlik yelek modelleri için ip seçiminde ince veya yünlü ipler tercih edebilirsiniz. İnce iplerden yapılan modellerin zincirleri daha sık olmaktadır. Yünlü iplerden yapılan modeller ise daha kalın zincirli modellerdir.

Çift fıstık veya tırabzanlar yaparak kolayca örebileceğiniz çeyizlik yelek modellerini içeriğimizden kolayca bulabilirsiniz. Çeyizlik yeleklerinizin bel kısımlarına kurdaleler veya boncuklar işleyerek daha da şık olmasını sağlayabilirsiniz. İp seçimi yaparken son zamanlarda oldukça moda olan simli ipleri tercih edebilirsiniz. Çeyizlik yelek modellerinde simli ipler hem şık duracaktır hem de dikkat çekecektir. Simli ipten yapılan çrgü yeleklerinizi herhangi bir yere misafirliğe giderken de giyebilirsiniz.

En Güzel Çeyizlik Yelek Modelleri

Aşağıda yer alan en güzel çeyizlik yelek modelleri arasından beğendiklerinizi seçip örnek videoyu izleyerek siz de kendi yeleğinizi örebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ