En İyi Yabancı Dizi

En İyi Yabancı Dizi

En iyi yabancı dizi hangisi diye merak edenler için her tür ve kategoride en iyi dizileri tüm detayları ile sizler için hazırladık.

Çoğu Türk izleyici yabancı dizilere her geçen gün daha fazla ilgi duymaya başladı. Yabancı dizilerin kurguları, hikayeleri, oyuncularının başarısı ve heyecanı ile izleyicileri ekran başına kilitlemeyi sağlıyor. En iyi yabancı dizi olarak direk bir dizi göstermek doğru olmaz. Bunun yerine her kategoride yer alan kendi alanında birinci dizileri sizler için oyuncu kadroları, IMDB puanları, hikayeleri ile birlikte aşağıda anlattık.

En İyi Yabancı Diziler

Game of Thrones (2011 – 2019 ) IMDB Puanı: 9,5

Dünya çapında büyük bir izleyici kitlesine sahip olan dizi 2019 yılı Nisan ayında final sezonu ile yayınlanacak. 8.sezon yani son sezon tüm hayranları tarafından merakla bekleniyor. Dizide taht konularını ele alan hikaye oldukça heyecanlı ve tarihi olaylara dayanıyor.

Breaking Bad (2008 – 2013) IMDb: 9,5

Bir döneminin unutulmaz dizi Breaking Bad uyuşturucu üreten ve 2 yıl ömrü kalan kimya öğretmeni Wlater White’in hikayesini ele alıyor. Yaşadığı ciddi hastalık, eşine ve çocuklarına karşı olan sevgisi hayat hikayesini bambaşka yerlere götürüyor. Final yapan dizi suç,gerilim,dram kategorilerinde ilk sıralarda yer alıyor.

The Walking Dead (2010 – > ) IMDB Puanı: 8,4

2010 yılında yayınlanmaya başlanan ve hala devam eden Zombi dizisi The Wlaking Dead insanların zombilere karşı verdiği savaşı ele alıyor. Bilim kurgu, korku ve dram kategorilerinde ilk sıralarda yer alan dizi onca zombi dizisi olmasına rağmen sağlam hikayesi, başarılı oyuncuları nedeniyle büyük beğeni topladı.

La Casa De Papel (2017 – >) IMDB Puanı: 8,7

Ülkemizde en fazla izlenen yabancı dizilerden biri olan La Casa De Papel hikayesi ile dikkat çekiyor. Ülkenin para basma darphanesine yapılan soygunun tüm heyecanı ile anlatılması izleyenleri sıkılmadan izleyecekleri bir diziye hayran bırakıyor. 3.sezonu yayınlanması beklenen dizide bu sezon bir Türk oyuncunun da yer alacağı yönünde dedikodular dolaşıyor.

Lost (2004 – 2010) IMDB Puanı: 8,4

Herkesin mutlaka izlemesi gereken diziler arasında yer alan Lost dizisi unutulmaz yapımlar arasında bulunuyor. Dram, gizem, macera, fantastik kategorilerinde yer alan dizi yayınlandığı günden bu yana büyük bir izleyici kitlesine sahip olan adını hafızalara kazımayı başardı.

Narcos (2015-2018 ) IMDB Puanı: 8,9

Uyuşturucu üreticisi Pablo Escobar’ın yaşadıkların anlatan dizi büyük beğeni kazandı. Bu yıl 3.sezonu yayınlanan dizinin ilk iki sezonu oldukça beğenildi. Tarihte unutulmayan dünyanın en büyük uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın yaşadıkları ve hazin sonu tüm gerçekliği ile dizide ele alınıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=oOvY0uNqzCA

Vikings (2013 – >) IMDB Puanı: 8,6

Tarihte unutulmaz bir yere sahip olan Vikinglerin yaşadıklarını, tarihini, geçmişini, savaşını ele alan dizi halen devam ediyor. Tarih, savaş ve Viking geleneklerini merak ediyorsanız bu diziyi mutlaka izlemelisiniz. Ragnar’ın yaşadıkları ve daha sonra oğullarının Viking tarihi üzerindeki etkisi herkesin beğeneceği türden bir dizinin ortaya çıkmasına neden olmuş.

Stranger Things (2016 – >) IMDB Puanı: 8,9

80’li yıllarda geçen dizi hikayesi ile kendini diğer dizilerden ayırıyor. Bir grup arkadaş çocuğun yaşadığı ve karanlık dünya ile temas kurmaları ile başlayan hikaye bambaşka yerlere izleyici sürüklüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ