En kolay kare lif modeli yapılışı

En kolay kare lif modeli yapılışı çeyizlik ve sipariş alanların tercih edebileceği renkli harika lif modelini siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Yapılışı detaylı video anlatımlı olarak hanımlarımıza kolaylık sağlamaktadır. Yeni lif modeli öğrenmek isteyenler için video anlatımlar oldukça fayda sağlamaktır. Lif modelleri son zamanların en çok örülen el işleri arasında yer almaktadır. Yeni ve güzel tasarım lif örnekleri sitemizde mevcuttur. Yazımızdaki linke tıklayarak ulaşabilirisiniz.

En kolay kare lif modeli yapılışı

Malzemeler: 4 renk lif ipi 2 numara 1.75 mm tığ Makas

Yapılışı: Yıldız örgü tekniği ile yaptığımız lifimizi ortadan başlayarak örüyoruz. Üst üste iki fıstık yapıp kapatıyoruz ponpon oluşturuyoruz. Kapattığımız ponpon üstüne 26 tane tekli fıstık yaptıktan sonra iki fıstıkla tekrar ponpon yapıyoruz. Bir üst sırada bütün fıstıkların üzerine 3 lü fıstıklar yapıp kapatıyoruz. İkinci sırada kenar fıstığını yapıp kapattıktan sonra ponpon yapıp sıra sonuna kadar yine yıldız örgü tekniği ile örüyoruz. Sıra sonunda ponpon yaparak modelin orta sırası olan 2 sırayı tamamlıyoruz. Beyaz ip ile 2 fıstık içeriden başlıyoruz. Son 2 fıstık kalana kadar yıldız örgü tekniği ile örüp bir üst sırada kenar fıstığını yapıp kapatıyoruz. Ponpon uygulamasını yaptıktan sonra sıra sonuna kadar örüp ponpon yaparak 2 sırayı tamamlıyoruz. Her renk gecisin de 2 sıra örüyoruz. 6 fıstık kalana kadar ördükten sonra aynı işlemleri 2 fıstık üzerinde de yaparak modelimizin yarısını tamamlıyoruz. Diğer yarısında da aynı işlemleri yaparak modelimizi tamamlıyoruz. Yapmış olduğumuz ponponlar modelimizin kenar uygulaması olmaktadır. Tek seferde hem lifimizi hemde kenar uygulamasını örerek bir kerede tamamlamış oluyoruz.

Lif modelleri, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Suzanın elişi dünyası youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

En kolay kare lif modeli yapılışı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ