En Sık Yapılan Dekorasyon Hataları Nelerdir?

En Sık Yapılan Dekorasyon Hataları Nelerdir?

Dekorasyon ev için çok önemlidir. Yaşam alanlarımızın son derece rahat ve huzurlu olması gerekir. Bu yüzden doğru bildiğimiz yanlışları yapmamalıyız. Size birkaç madde ile sık yapılan dekorasyon hatalarından söz edeceğiz.

blank

Öncelikle ev mobilyalarının açık renkte olması gerekir. Koyu ve ağdalı kahverengi yada siyah tonlardaki mobilyalar; yemek masası, konsol, yemek masası, vitrin, çalışma odası, yatak odası dolabı, vestiyer… açık renkte olmalıdır. Odaların duvarları da açık renkte yada pastel renklerde olmalıdır. Odaya derinlik kazandırması için fazla eşya ile küçük odaları tıkış tıkış doldurmamak gerekir. Kartonpiyerleri duvar ve tavan renginden daha açık renge boyadığınız takdirde daha da derinlik kazanır odalar ve olduğundan daha geniş durur..

Küçük odalara gereğinden fazla büyük eşya ve mobilya ile kapatmamak gerekir. Söylenmesi gereken en önemli husus; aynadır. Salona koyacağınız bir ayna ile salonu yarısı kadar daha büyütmüş olursunuz. Mutfağa koyacağınız ayna ile mutfak birden genişlemiş olacaktır. Aynanın önemi çok büyüktür. Girişe koyacağınız bir boy aynası ile hem misafirleriniz kendilerini içeri girerken kontrol edebilecek, hem de içeriye bir derinlik kazandırmış olacaksınız.

blank

Odaların ebatları hesaba katmadan alına mobilyaların kaba oluşu gözü yoracaktır. Ve evde vakit geçirmek istemeyeceksiniz. Bu yüzden on kere ölçüp, bir kere biçmekte fayda var.

Doğru tarzları kullanmak çok önemli farklı dönemlere ait objeleri bir yerde tutarsanız absürd bir görüntü ortaya çıkar. Ve estetik durmaz. Tarzınızı bilmeli ona göre eşyalarınızı seçmelisiniz. Karmaşık renklerden mi yoksa duru sakin pastel renklerden mi hoşlandığınızı bilmeli, ona göre eşyalarınızı kombinleyebilmelisiniz. Aldığınız eşyalarda pişmanlık yaşamak istemiyorsanız, doğru karar vermelisiniz. Dergi, dekorasyon kitapları, sanal siteleri takip etmeli alışveriş öncesi biraz da olsa fikir sahibi olmalısınız

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ