Canım Anne

En Tehlikeli Mutfak Eşyaları Nelerdir?

En Tehlikeli Mutfak Eşyaları Nelerdir?

En Tehlikeli Mutfak Eşyaları Nelerdir?

Mutfakta kullandığımız bazı yanlış eşyalar veya kullanım hatalarından dolayı sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Bunun için mutfak eşyaları arasında tehlikeli olanları bilmeniz ve buna göre davranmanız gerekmektedir. Aynı zamanda yapılan kullanım hatalarına da dikkat etmelisiniz. En tehlikeli mutfak eşyaları arasından bazıları ise şunlardır;

  • Birçok kişinin mutfakta kullanmaktan çekinmediği eşyalardan biri de plastik kaplardır. Plastik kap içinde bekleyen yemekler, sebze ve meyveler insan sağlığı açısından tehdit oluşturmaktadır. Plastik kapların içine özellikle sıcak yemekleri koymayınız.
  • Mutfakta mikropların en çok olduğu alanlardan biri de lavaboların içidir. Bunun için kirlenen mutfak eşyalarınızı kesinlikle lavabo içine biriktirmemelisiniz.
  • Et ve tavuk doğranan bıçakları asla bekletmemeli bol su ve deterjanla yıkamalısınız.
  • Mutfakta tehlikeli olan bir diğer eşya ise süngerdir. Çok fazla bakteri üreten süngerler özellikle ıslak kaldığında ciddi sorunlara yol açabilir. Bunun için mutlaka süngeri kuru tutmalı sık sık değiştirmelisiniz.
  • Mutfakta sık kirlenen ve tehlike oluşturan bir diğer eşya ise mutfak havlularıdır. Bu yüzden mutfak havlularını sık sık değiştirmelisiniz.
  • Mutfakta kullanılan oda spreyleri ise bir diğer tehlikeyi oluşturmaktadır. Oda spreyini sık kullanmaktan veya çok kullanmaktan kaçınınız.
  • Teflon tencereler çelik tencerelere göre daha zararlıdır. Bunun için teflon yerine daha sıklıkla çelik tencere kullanınız.
  • Mutfaklarda kullanılan eşyalar arasında et makineleri de bakteri oluşumuna yatkındır. Bu yüzden sık sık temizlenmelidir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi