En Yeni Dantel Okul Yakası Modelleri

En Yeni Dantel Okul Yakası Modelleri

Günümüzde okul formalarına dönüş olsa da hala daha bazı okullarda eski tip önlükler kullanılmaya devam etmektedir. Okul önlüklerinin yaka kısmına okul yakaları ilave edilerek tamamlanmaktadır. Okul yakalarını hazır olarak alabileceğiniz gibi aynı zamanda kendi el emeğiniz ile de yapabilirsiniz. Hiç şüphesiz ki el emeği verilerek dantelden yapılan okul yakaları daha şık ve güzel görünmektedir. Bu yüzden de pek çok annenin eskiden beridir tercihleri arasında yer almaktadır.

Okul yakası modelleri oldukça çeşitlidir. Basit modellerin yanı sıra daha ağır ve zor modeller de bulunmaktadır. Siz dantel konusunda başarılı iseniz daha ağır modelleri tercih ederek yapmaya başlayabilirsiniz. Dantel konusunda daha acemi olanlar için ise daha basit örneklerde bulunmaktadır.

Okul yakası örnekleri daha çok beyaz iplikler tercih edilse de günümüzde aynı modellerin, örneklerin renkli iplikler ile yapılanları da oldukça sıklıkla tercih edilmeye başlamıştır. Sizlerde rahatlıkla renkli ip kullanarak var olan örnekleri renkli iplikler ile yeniden canlandırabilirsiniz. Dantelin şıklığı ve büyüsü eskiden beridir var olduğu gibi günümüzde de hala okul yakalarında varlığını sürdürmeye devam etmektedir.

Eskiden beridir sıklıkla tercih edilen okul yakası örneği olan kurdele geçirilen modeller günümüzde de hala daha tercih edilmekte ve yapılmaktadır. Aynı zamanda örümcek bağlama işlemi ile yapılan, sık iğne ile yapılan pek çok örnek ve model bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ