En Yeni Lif Modelleri

En Yeni Lif Modelleri

Kış aylarının çoktan geldiği bu günlerde örgü işleri de hamarat hanımların ellerinde yerini aldı. kimi hanımlar çocukları için çeşit çeşit örgü yelekler, örgü hırkalar, el örgüsü patikler ve şapkalar örerken, kimileri de el örgüsü tulumlara meraklıdır. Ayrıca el örgüsünden yapılan çeşitli renk ve modellerde örgü kız çocuk mantoları ve örgü panço örneklerine de yine hamarat hanımların şaheserlerinin arasında rastlamak mümkün.

Dantel örnekleri genellikle yılın her ayı yapılır. Ancak sebebi havaların yazın sıcak olması olsa gerek ki örgü işleri daha çok kış aylarında ele alınır. Daha doğrusu sonbahar aylarında dersek daha doğru olur. Kışın yaklaşması ile bir telaştır alır hanımları. Başlarlar yüncü dükkanlarının kapısını aşındırmaya renk renk yünler alarak kendilerine ve aile fertlerine çeşitli örgü kazaklar, yelekler örmek için.

Bir de örgü lif modelleri vardır ki; görmeye de konuşmaya da değer. yine o maharetli ellerden çıkan model model, çeşit çeşit el örgüsü lifler her zaman örgü modelleri arasında revaçta kalmayı başarır. Kimi hanımlar kendi banyoları için çeşitli lif modelleri örerken, kimi hanımlar da sevdiklerine, dostlarına, tanıdıklarına lif örnekleri örerek onları mutlu etmeyi severler.

Bazı hanımlar ise elinden örgü örmek gelmeyen  hanımlar için örer bu değişik lif modelleri. Tabii örerler ve satarlar. Yani eğer değişik lif örnekleri hoşunuza gidiyor ve siz de kullanmak istiyorsanız ancak örmek için vaktiniz yok ya da örgü örmeyi bilmiyorsanız da üzülmeyin. Küçük bir araştırma ile örgü lif satan bir hanıma ulaşmanız mümkün.

İster zevk için, ister sevilenleri mutlu etmek için, ister para kazanmak için ticaret olarak yapılsın, el örgüsü lifler örmek çok zevkli bir uğraş. Çünkü sonucunda çıkan esere kendiniz hayran oluyorsunuz en başta…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ