Canım Anne

En Yeni Lif Modelleri

En Yeni Lif Modelleri

Kış aylarının çoktan geldiği bu günlerde örgü işleri de hamarat hanımların ellerinde yerini aldı. kimi hanımlar çocukları için çeşit çeşit örgü yelekler, örgü hırkalar, el örgüsü patikler ve şapkalar örerken, kimileri de el örgüsü tulumlara meraklıdır. Ayrıca el örgüsünden yapılan çeşitli renk ve modellerde örgü kız çocuk mantoları ve örgü panço örneklerine de yine hamarat hanımların şaheserlerinin arasında rastlamak mümkün.

Dantel örnekleri genellikle yılın her ayı yapılır. Ancak sebebi havaların yazın sıcak olması olsa gerek ki örgü işleri daha çok kış aylarında ele alınır. Daha doğrusu sonbahar aylarında dersek daha doğru olur. Kışın yaklaşması ile bir telaştır alır hanımları. Başlarlar yüncü dükkanlarının kapısını aşındırmaya renk renk yünler alarak kendilerine ve aile fertlerine çeşitli örgü kazaklar, yelekler örmek için.

Bir de örgü lif modelleri vardır ki; görmeye de konuşmaya da değer. yine o maharetli ellerden çıkan model model, çeşit çeşit el örgüsü lifler her zaman örgü modelleri arasında revaçta kalmayı başarır. Kimi hanımlar kendi banyoları için çeşitli lif modelleri örerken, kimi hanımlar da sevdiklerine, dostlarına, tanıdıklarına lif örnekleri örerek onları mutlu etmeyi severler.

Bazı hanımlar ise elinden örgü örmek gelmeyen  hanımlar için örer bu değişik lif modelleri. Tabii örerler ve satarlar. Yani eğer değişik lif örnekleri hoşunuza gidiyor ve siz de kullanmak istiyorsanız ancak örmek için vaktiniz yok ya da örgü örmeyi bilmiyorsanız da üzülmeyin. Küçük bir araştırma ile örgü lif satan bir hanıma ulaşmanız mümkün.

İster zevk için, ister sevilenleri mutlu etmek için, ister para kazanmak için ticaret olarak yapılsın, el örgüsü lifler örmek çok zevkli bir uğraş. Çünkü sonucunda çıkan esere kendiniz hayran oluyorsunuz en başta…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi