En Yeni Lif Modelleri

Çeyiz sandıklarının olmazsa olmazlarından biri de liflerimizdir. Lif günlük hayatımızda da kullanıldığı için fazlaca rağbet görmekte ve örülmektedir. Hazır satılan lifler olduğu gibi örme lifler de vardır. Ancak kadınlar tarafından el örgüsü lifler daha fazla tercih edilmektedir. pamuklu iplerle örülen liflerin bir çok modeli, örneği mevcuttur. Renk renk örülen lifler, çok şık ve kullanışlıdır.

En Yeni Lif Modelleri

El örgüsü lif modelleri arasında birçok çeşit bulunmaktadır. Meyve desenli, çiçek desenli, hayvan desenli birbirinden şık ve farklı modeller de lif örnekleri vardır. Kadınlarımızın el becerilerini, hünerlerini lif örneklerinde de göreceğiz. Her dokunduğumuz örgüyü değişik motiflerle süslemeyi, bezemeyi çok iyi bilen bir toplumuz. Lif öreceğimiz zaman dikkat edeceğimiz bir diğer nokta ise ipin kalitesidir. Eğer kaliteli bir iple örerseniz güzel sonuçlar alabilirsiniz. Kalitesiz iple örülen lifler sert ve kullanışsız olmaktadır. O yüzden lif öreceğiniz zaman buna da dikkat ederseniz sizin için iyi olabilir.

Örgü lif örnekleri çok fazla çeşitlilik göstermektedir. Model olarak farklılık gösterse de örgü şekli olarak daha çok nohut modeli örgü şekli tercih edilmektedir. Başka örme şekilleri motifleri olsa da daha çok nohut modeli ağırlıklı örneklere rastlanmaktadır.

En yeni lif örnekleri arıyorsanız sitemizdeki resimli anlatımlı görselleri takip ederek istediğiniz, beğendiğiniz modeli seçerek işe koyulabilirsiniz. El becerisi yüksek olan bayanlar için zor modellerimiz olduğu gibi örgüye yeni başlayan bayanlar içinde çok kolay modellerimiz vardır. Sizde kendinize uygun olan modeli seçerek, pamuklu bir iple örmeye başlayabilirsiniz. Bütün bir şekilde örülen modellerimiz olduğu gibi parçaların birleştirilmesi ile elde edilen lif modellerimiz de mevcuttur. Sitemizdeki görsellerden yararlanabileceğiniz gibi örneklere ekler katarak kendi modelinizi kendiniz de oluşturabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ