En Yeni Masa Örtüsü Modelleri

   Kadınlar evlerinin her köşesinde el emeği ile yapılmış parçaları kullanmaya bayılırlar. El emeği ile yapılmış ürünler evlerimize şıklık, zarafet katmaktadır. Bu yüzden çoğu kadın evlerinin hemen hemen her odasında el işi ürünler kullanmayı çok sevmektedir. El emeği ile yapılmış ürünler çok fazla çeşitlilik içermektedir. Her yeni gün yeni modeller, parçalar ortaya çıkmaktadır. Geçmişten günümüze kadar gelmiş örnekler olsa da yeni, modern dokulu örnekler de oluşturulmaktadır. Eskiyle yeninin bir araya getirilmesi ile çok şık, farklı tarzlar da ortaya çıkmıştır.

Evimizin her odası için ayrı ayrı modeller, örtüler, danteller mevcuttur. Mutfaklarımız için şıkır şıkır perdeler, peçeteler, salonlarımız için vitrin takımları, masa örtüleri, yatak odalarımız için oda takımı modelleri ve çeşitleri vardır. El emeği ile yapılmış parçalar günümüzde yeniden değer kazanmış ve sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Geçmişten günümüze değin genç kızların çeyizlerini süsleyen el emeği ürünler günümüzde de önem ve değerini korumaktadır. Değerini korumakla beraber yeni modeller ortaya çıkmış, kullanım alanları genişlemiştir.

Salonlarımızda, mutfak masalarınızda kullanmak için çok şık masa örtüsü modelleri mevcuttur. Bunların komple dantel ile örülenleri olduğu gibi kumaş kenarlarına dantel ekler yapılarak veya komple kumaştan yapılmış olan modelleri de mevcuttur. Komple dantelden oluşan örtüler genellikle bütün şekilde örmek zor olacağı için parçaların birleştirilmesi ile elde edilmektedir. Özellikle de mutfak masaları için tercih edilen modeller ise komple kumaştan elde edilmiş, oluşturulmuş modellerdir. Kumaş boyası ile boyanarak veya işlenerek elde edilen örnekleri de mevcuttur.

Sizde en yeni masa örtüsü örnekleri için sitemizdeki görsellere göz atabilirsiniz. Resimli anlatımlı görselleri inceleyerek ve takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ