Enerji Eksikliği Çekenler İçin 5 Besin

Enerji Eksikliği Çekenler İçin 5 Besin

Düzenli, dengeli ve sağlıklı beslenme yaşam kalitemizi artırmak için oldukça önemlidir. Dengeli beslenmenin en zor yanı ise kalorisi düşük, sağlıklı sebzeler yenildiği için enerjiyi bir miktar düşürmesidir. Ancak bu enerji kaybını yine oldukça doğal olan besinler yolu ile karşılayabilirsiniz. İşte enerji eksikliği çekenler için besin önerileri aşağıdaki gibidir;

  • Yulaf: Bu besin içerdiği yüksek vitamin ve antioksidan özelliği sayesinde doygunluk hissi oluşturur ve diyabete karşı vücudunuzu korur.

  • Yumurta: Besin değeri oldukça fazladır. Kahvaltı da tüketilen yumurta gün içinde fazla kalori almayı da engeller. Böylelikle de daha dengeli ve sağlıklı beslenmiş olursunuz. Bunun için aksatmadan günde 1 yumurta tüketmelisiniz.

  • Ekmek: Beyaz ekmek tüketmeyi tercih etmeseniz de lif, protein ve vitamin bakımından oldukça zengin olan çavdar ekmeğini tercih edebilirsiniz. Ara ara tüketilen çavdar ekmeği kan şekerinizi düzenlemeye yardımcı olacaktır.

  • Patates: Kalori bakımından oldukça zengindir. Bundan dolayı da sabah kahvaltılarında tercih edilmelidir. Patateste B6 vitamini ve C vitamini bulunmaktadır. Fırınlanarak yenirse sağlık açısından daha faydalı olacaktır. Sağlığınız açısından patatesi kızartma olarak tercih etmeyiniz.

  • Peynir: Peynir kahvaltı sofralarının olmazsa olmazıdır. Birkaç dilim peynir doygunluk hissi verirken aynı zamanda ise tok tutar, acıkmanızı geciktirir. Bu yüzden kahvaltı sofralarınızdan peyniri eksik etmeyiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ