Erken Uyanmanın Faydaları

Erken Uyanmanın Faydaları

Erken Uyanmanın Faydaları

Güne erken başlayan insanlar, güne geç başlayanlara göre daha dinç olmaktadır. Yetişkin bir insana 7 saat deliksiz uyku yeterli gelmektedir. 7-8 saatten fazla uyumak ise beynin uykuya geçmesine, uyanma sinyalinin azalmasına neden olduğu için uyansanız dahi kafanız hala uyuyor olacaktır. Bunun içinde zamanında yatmalı ve zamanında uyanmalısınız. En kaliteli uyku ise gece 22:00 ile 02:00 arasıdır. Yani bu saatler arasında alacağınız uyku kalitesi ile gece 02:00 dan sonra uyuyup öğlene kadar uyuyacağınız uykunun kalitesi aynı değildir. Sağlıklı bir yaşam ve sağlıklı bir beden için en doğrusu geç yatıp geç kalkmak değil erken yatıp erken kalkmaktır. Erken uyanmanın insan sağlığı ve yaşamı için faydaları oldukça fazladır. Bunlardan bazıları ise aşağıdaki gibidir;

erken-uyanmanin-faydalari

  • Erken yatıp erken uyanmak enerjinizin daha yüksek olmasını sağlamaktadır. Gün içinde insanlar enerjiye ihtiyaç duymaktadır. Düzenli uyku uyuyan ve erken kalkan kişiler gün içinde daha enerjik olmaktadır. Erken uyanabilmeniz için erken yatmanız gereklidir. Bunun için yatmak için gece yarısını beklemek yerine 10 en geç 11 de yatakta olmaya çalışınız.
  • Uyku bedeninizin dinlenmesine yardımcı olurken aynı zamanda cildinizin de dinlenmesini sağlamaktadır. Dinlenen cilt daha güzel, parlak ve canlı görünecektir. Bu yüzden cilt güzelliğinizi önemsiyorsanız uyku düzeninize önem vermeli, erken yatıp erken kalkmalısınız.
  • Erken yatarsanız sabah erken kalkarsınız. Böylelikle işlerinizi daha kolay ve kısa sürede yaparak etkili bir şekilde zaman yöntemi yapmış olursunuz. Bazen insanlar zamanın çabuk geçmesinden, zamanında yetmemesinden şikayetçi olsalar da bunun asıl nedeni zamanın dar olması değil bizim zamanımızı etkili ve verimli kullanmamızdan kaynaklanmaktadır.
  • Erken yatıp, erken kalkmak daha sağlıklı bir ruh haline sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

erken-uyanmanin-faydalari

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ