Eski Dantellerinizi Değerlendirin

Aylarca uğraşıp el emeği göz nuru ile yapılan dantelleriniz evinizi süslüyor. Ancak bir süre sonra hem modası geçiyor hem de deforme  olabiliyorlar. Eskiyen dantellerinizi atmak yerine başka amaçlar için kullanarak değerlendirebilirsiniz. Böylelikle hem emeğiniz zayii olmamış olur hem geri dönüşüm olarak kullandığınız dantelleriniz cüzdanınıza da yardımcı olur.

blank

Peki eskiyen dantelleri nasıl değerlendirilir bir göz atalım.

Elimizde kalan ve deforme olan dantelleri bahçemizdeki yada balkonumuzdaki saksıların etrafına sararak çok şık saksılar elde edebiliriz. Plastik ve düz renkli saksılarınızı dantel parçalarını yapıştırarak süsleyebilir böylece çok keyifli bir bahçeye sahip olabilirsiniz.

Eski dantellerinizi giriş kapısının yakınında bir duvara çiviler çakıp dantellerinizi kese şeklinde asıp çok şirin ve nostaljik görünümlü posta kutuları elde edebilirsiniz. Aynı şekilde evinizin içinde de büyük dantel parçalarından gazetelik elde edebilirsiniz.

blank

Eskiyen dantellerinizi değerlendirme şekillerinden biri de kırlent yapmaktır. Kırlentin ön kısmına dantel dikebilir, yada komple dantelden kılıf yapabilirsiniz. Böylece danteliniz deforme olduysa bile gerdirerek diktiğiniz takdirde eski formuna kavuşabilir.

blank

Eski dantel modellerini ütüleyip bir karton yada pleksi yüzeye gererek  çerçevelettirin ve  çeşitli tablolar ile duvarınızı süsleyin. Hatta eski dantel modellerinden komple bir duvar sergisi oluşturarak dekorasyon yapabilirsiniz.

Yine dekorasyonunuza yeni bir soluk getirecek bir çalışmayı eski dantellerinizle yapabilirsiniz. Dantel modellerini abajur veya avize gibi eşyalarda kullanırsanız hem çok şık bir tasarım olur hem de ışıklandırma da dantel örneğinin gölgeleri etrafa egzotik bir hava katar.

blank

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ