Eski Giysilerden Geri Dönüşüm Fikirleri

   Eskiyen ve kullanmadığınız kotlarınızı, kıyafetlerinizi, kazaklarınızı yenileyerek, farklılık katarak, değerlendirerek dönüştürebilir ve yeniden kullanabilirsiniz.

Gömlek veya üst kıyafetler daha çok kol kısmından eskimekte ve diğer kısımları aynen durmaktadır. Kotlar, pantolonlar ise yine diz kısmından eskimekte ve diğer kısımları yeni gibi durmaktadır. Bunun için ise komple atmak yerine yeniden değerlendirme yoluna gidebilirsiniz.

eski-giysilerden-geri-donusum-fikirleri-5

Eskiyen kot pantolonunuz var ise diz kapaklarına uygun kumaş parçaları keserek oraya dikmeniz yeterli olacaktır. Hem farklılık katmış olacak hem de yeniden değerlendirmiş olacaksınız.

Eski giysilere geri dönüşüm yapmak aslında oldukça basit ve keyiflidir. Yeter ki isteyen her bayanın yapabileceği kolaylıktadır.

eski-giysilerden-geri-donusum-fikirleri-4

Kollarından eskiyen gömleğiniz kısa kollu bir gömlek haline getirip yaz aylarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kestiğiniz kol kısmından fiyonk veya fular yapıp yapmış olduğunuz kısa kollu gömleğin üzerinden boynunuza takabilirsiniz.

Eskimiş veya kullanmadığınız dantel bir elbise veya gömleğiniz mi var hiç endişelenmeyin onun içinde süper bir geri dönüşüm düşünülmüş. Gömleğin dantellerini parçalara ayırarak düz bir babetin üzerine sıcak silikon yardımı ile yapıştırabilirsiniz. Böylelikle hem kullanmadığınız gömleği değerlendirmiş olursunuz hem de dantel detaylı bir babete sahip olmuş olursunuz.

eski-giysilerden-geri-donusum-fikirleri-3

  Eskiyen kazaklarınızın alt kısmından kesit çıkartarak bereler elde edebilirsiniz. Herhangi bir bereyi kazağın üstüne koyup kesiniz. Daha sonra ise kenar kısımlarından dikiniz ve üst kısmını çok hafif büzgülü dizmeniz daha iyi olacaktır.

Eskiyen veya kullanmadığınız bluzlarınızı birer tişörte dönüştürebilirsiniz. Böylelikle yeni bir form kazanmış olacaktır. Kendi kazağınızdan çocuklarınız için harika kazaklar çıkartabilirsiniz.

eski-giysilerden-geri-donusum-fikirleri-2

Aynı zamanda eskiyen kazaklarınızın gövde kısmını kullanarak şık örgü kırlentler elde edebilirsiniz.

Eskiyen renkli tişörtlerinizin beden kısımlarını kesip alt alta dikerek şık bir etek elde edebilirsiniz.

eski-giysilerden-geri-donusum-fikirleri-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ