Eski Kazaklardan Yastık Yüzü Yapımı

Eski Kazaklardan Yastık Yüzü Yapımı

Modern çağ ile birlikte tüketim çılgınlığının hepimizi esir aldığı bir dönem yaşamaya başladık. Sürekli yeni bir şeyler alıyor eskileri atıyoruz. Ancak bunun aile bütçemize ve ülke ekonomisine getirdiği açıkları düşününce hanımlar eski eşyalarını, giysilerini ve objelerini atmak yerine geri dönüştürmeye başladı. Eskilerinizi değerlendirirken yaratıcılığınızı da konuşturacağınız yepyeni hobiler üretmek için siz de kollarınızı hemen sıvayın.

Kullanmadığınız giysileri değerlendirme yollarından biri de onları kesip biçerek yeni kullanım alanları yaratmak olabilir. Bugün sizlere eski kazaklardan yastık yüzü yapımı ile ilgili birkaç küçük tüyo verelim istedik. Oturma odalarında koltukların ve kanepelerin vazgeçilmez aksesuarları yastıklar olduğuna göre, onları giydirmek için eski kazaklardan yastık yüzü yapalım. Bu geri dönüşüm projesi sayesinde sizin, eşinizin ya da çocuklarınızın eski kazaklarını kesip, biçerek yepyeni bir hale getirebilirsiniz. Bunlarla uğraşırken hem aile bütçenize katkı sağlayacaksınız hem de çok keyif alacağınız zamanlar geçireceksiniz sevgili hanımlar.

Geçmiş yıllardan kalan ama üzerinize giymediğiniz, atmaya da kıyamadığınız kazakları şöyle bir toparlayarak işe başlayın. Biraz dikiş bilgisi ile cebinizden bir kuruş bile harcamadan odanızdaki yastıklara yepyeni bir görünüm kazandıracaksınız. Yapacağınız işlem çok kolay. Eski kazağınızı yere yayın, kırlentinizi üzerine gelecek şekilde yerleştirin. Kenarlarında dikiş payı bırakarak düzgünce kesin. Örgü kazaktan yastık yüzü için elinizdeki malzeme hazır bile. Üç kenarını tersten dikerek yüzünü çevirin. Yastığınızı yeni kılıfına yerleştirdikten sonra açık kalan ağzını dilerseniz evdeki eski düğmeler yardımı ile kapatabilir ya da yine eski bir kıyafetinizden çıkardığınız fermuarı dikebilirsiniz. Yastığınızı artık yünler, kurdeleler ve düğmeler ise süsleyebilir, kenarlarına tığ ile çerçeve yaparak havasını değiştirebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi evdeki eskileri atmıyoruz, zamanı geldiğinde böyle keyifli işlerde değerlendirerek geri dönüştürüyoruz hanımlar. Eski kazaklardan yastık yüzü yapımı işte bu kadar kolay ve keyifli bir çalışma.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ