Eski Kazaktan Eldiven Yapımı

canımanne-1

Eski eşyaları değerlendirmek konusunda toplum olarak son zamanlarda oldukça hassaslaştığımızı görüyorum ve bu benim çok hoşuma gidiyor. Tüketim çılgınlığı yaşanan şu dönemde birilerinin hala geçmişte kullandıklarını günümüze uyarlaması gerçekten çok güzel.  Ben de bu değişime ayak uyduranlardanım. Hayal gücümü geliştirip, kendin yap videoları izleyip pek çok bilgi edindim bu konuda.  Hem kendimi geliştirmiş oluyorum hem de çılgın tüketici sıfatından uzaklaşıyorum.

canımanne-5

REKLAM ALANI

Sürekli tüketmek yerine üretmek o kadar rahatlatıcı bir his ki daha önce bunu tatmayanlar için en acilinden öneriyorum! Bu konuda pek çok çalışmam oldu. Sizlere bunlar ile ilgili örnek vermem gerekirse şöyle sıralayabilirim; ahşap mandallardan mumluk yapımı, küçük tahta kasalardan dekoratif çerçeve yapımı, teneke kutulardan saksı yapımı, doğal taşlardan kapı önü paspası yapımı. Bu örnekleri geliştirmek sizlerin elinde tabii ki. İhtiyaçlarınıza ve elinizdeki malzemenize göre yenileme çalışmanızı şekillendirebilirsiniz.

canımanne-2

Yazlık ve kışlık olarak kıyafetlerimi ayırırken eski kazaklarıma denk geldim ve hemen onlar ile yeni bir şey yapabilmek için çalışmalara başladım. Sonra aklıma harika bir fikir geldi! O çok üşüyen ellerimi ısıtmanın çok tatlı bir yolunu buldum. Tabii ki yeni projemin adı sizlerin de düşündüğü gibi eski kazaktan eldiven yapımı.

canımanne-4

Peki, sizler bu eldiveni nasıl yapacağınızı biliyor musunuz? Ben bilmeyenleriniz için hemen anlatayım. İhtiyacımız olan bir adet eski kazak, makas, iğne ve iplik. Kazağımızın bel bölgesinin olduğu taraftan elimizi düz bir şekilde üstüne koyuyoruz ve dört parmağımız birleşik başparmağımız ayrı kalacak şekilde kesiyoruz. Kestiğimiz kazağın iç kısmından kenarlarına denk gelecek şekilde dikiyoruz ve dış yüzünü çeviriyoruz. İşte eldiven yapımı bu kadar basit aslında! Ellerinize sağlık, güle güle kullanın.

canımanne-3

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ