Canım Anne

Eşler Arasındaki Güvensizliğin Nedenleri

Eşler Arasındaki Güvensizliğin Nedenleri

Eşler Arasındaki Güvensizliğin Nedenleri

İlişkide her zaman üçüncü bir kişinin varlığı kıskançlık ve eşler arasındaki güvensizliğin nedenidir. Güvensizlik kişinin kendi içerisinde yaşanan güvensizlik duygusudur. Buna neden olan bilinçaltındaki şüpheleri, kaygıları ve güvensizliklerin temizlenmesiyle kişiler birbirleri ile sağlıklı bir ilişki yaşayabilirler.

esler-arasindaki-guvensizligin-nedenleri

Eşler arasındaki güvensizliğin nedenleri nelerdir?

1.Vücut dilindeki güvensizlik hissi karşı tarafın sizi ne kadar güvense dahi güvenini kırar. Kendinizden emin ve kontrollü davranmalısınız.

2.İlişkilerdeki en önemli nokta iletişim problemidir. Karşı taraftaki eşleriniz ne kadar iyi ve duyarlı bir şekilde sözlerine ve davranışlarına karşılık verirseniz ilişkinizde şüphe ortadan kalkmış olur.

3.Güvenin olmadığı bir ilişki sağlıksız bir ilişkidir. Karşı taraftaki eşlerinize ne kadar güven sağlamışsanız o insanı da kaybetmek istemiyorsunuzdur. İlk önce ilişkilerinizde kendinize güven sağlamanız gerekir.

4.Eşlerinize kısıtlayıcı tavırlarınızdan uzak durun. Ne kadar sınır koymuşsanız sizden de eşleriniz o kadar uzaklaşmış olur.

esler-arasindaki-guvensizligin-nedenleri

5.Eşlerinizden günlük hayatta gerçekleşmiş olduğu iş arkadaşlarıyla yemeğe çıkma, gezintiler, iş seyahatleri gibi durumlarda izin alınmamasıyla eşleriniz arasında güvensizlik sorunu ortaya çıkar.

6.Eşlerinizin güvenini kırmamak için karşı cinsle çok fazla samimiyet kurmamaya özen göstermelisiniz.

7.Bireylerin kendisinde olmadığı ya da yetersiz olduğu güven problemi karşı tarafa asla yansıtılmamalıdır.

  1. Benlik duygularınızdan, karşı tarafı yaralayıcı veya kırıcı hareketlerinizden, bunaltıcı tavırlarınızdan uzak durun. Bu sorunlar ilişkinizdeki hakimiyet duygunuzu sınırlandırır aranızdaki ilişkinin ömrünü kısaltır.

esler-arasindaki-guvensizligin-nedenleri

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi