Etin Kanı Nasıl Temizlenir? Etteki Kan Nasıl Alınır?

Pişirilecek olan etin kanının temizlenmesi önemlidir. Etin kanı nasıl temizlenir? Diye soranlara cevap olacak bu yazımızdan gerekli detayları öğrenebilir ve etteki kan nasıl alınır sorunuza cevap bulabilirsiniz. Et yemeklerinin çok daha lezzetli olması için etteki kanın doğru temizlenmesi ve pişirmek için uygun hale getirilmesi önemlidir. Sitemizin Et Yemekleri Tarifleri adlı kategorisinde pek çok kolay ev pratik et yemekleri yer alır. Bu kategorimiz ve diğer kategorilerimizdeki güncel içerikler pek çok konuda takipçilerimize yardımcı olmaktadır.

etin-kani-nasil-temizlenir
Etin Kanı Nasıl Temizlenir?

Etin Kanı Nasıl Temizlenir?

İçeriğinde bakteriler bulunan et, doğru temizlenmelidir. Aksi halde sağlığımız için tehlike oluşturur. Et çeşitlerinin her birinin temizlenme şekli farklıdır. Kurban eti ya da kasaptan alınma et olması fark etmez. Etin kanı nasıl temizlenir konusu sağlık açısından olduğu kadar lezzet açısından da önemlidir. Et öncelikle bir kabın içine koyularak güneç almayan serin bir yerde 2 – 3 saat bekletilmelidir. Etin dinlendirilmesi çok önemlidir. Et oda sıcaklığına geldikten sonra buzdolabına koyulabilir. Buzdolabında bekletilen et kanından temizlenmek için hazır hale gelmiş demektir.

etin-kani-nasil-temizlenir
Etteki Kan Nasıl Temizlenir?

Etin Kanının Temizlenmesi Nasıl Olur?

Etin kanı nasıl temizlenir? Etin üzerinde kan kalması ve o şekilde bekletilmesi bozulmasına sebep olur. Kanlı olarak pişirilen et sağlık ve lezzet olarak da uygun değildir. Yukarıda belirttiğimiz şekilde dinlendirilen et soğuk suyla yıkanır. Daha sonra pişirileceği yönteme göre marine edilir. Ancak burada dikkat edilecek nokta etin yıkandığı suyun ılık ve sıcak olmamasıdır. Etin kanı mutlaka soğuk suyla temizlenir. Temizlenme işlemiyle birlikte etteki bakteriler de arınmış olur. İster beyaz et olsun, ister kırmızı et olsun etler kanı temizlenmeden paketlenir ve o şekilde satılır. Kanın temizlenmesi evde pişirmeden önce yapılmalıdır.  

etin-kani-nasil-temizlenir
Kırmızı Et Nasıl Temizlenir?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ