Ev Dekorasyonunda Boya Tercihi

Ev Dekorasyonunda Boya Tercihi

Evinize gelen misafirler üzerine güçlü bir etki oluşturmak için boya seçimi konusunda dikkatli davranmanız gerekir. Günümüzde ev dekorasyonunda boya tercihi için çok çeşitli seçenekler vardır. Lakin en doğru ve en iyi rengi belirleyerek, elde edilebilecek en kaliteli dekorasyon rengini belirlemek gerekir. Bu rengi belirler iken tabiki birçok etkene dikkat edersiniz. Bunlardan ilki her daim kendi zevkiniz olmalıdır. Bunun yanı sıra eşyalarının ve mobilyalarınızın rengine ve modeline de bakarak bir seçin yapmanızı öneririz.

en-trend-ev-boyasi-renk

Her oda kendine özeldir

Elbette sizin eviniz için seçtiğiniz genel bir renk olabilir. Lakin her odanın kendine has bir rengi olması da önemli bir seçenektir. Ev dekorasyonunda boya tercihi yapar iken odaları ayırarak değerlendirme yapmanızı tavsiye ederiz. Bu bağlamda evin salon dekorasyonu, mutfak dekorasyonu, çocuk odası dekorasyonu ve yatak odası dekorasyonu kendi içinde farklı bir değerlendirmeye tabi tutulur ve her birinin kendine has bir tarzı olur.

salon

Yatak odası için renk önerisi

Pastel tonları bu oda için kullanılabilecek hoş renk fikridir. Mor rengi es geçmemek gerekir. Aynı zamanda lila da sık kullanılan hoş görüntü sağlayan bir öneri olarak bilinir. Yatak örtünüz bağlamında bir renk belirmeniz tavsiye edilir. Öyle ki yatak örtüsünün 2 ton açığı çok ideal bir seçim olur.

Salon için renk önerisi

Evin salonu eğer kuzey kesime bakıyor ise sarı tonlar tercih etmelisiniz. Güneye bakan evlerde ise daha açık, turuncu, renk tonları önerilir. Duvar rengi mobilya rengi üzerinde baskın olmamalı.

mobilyada-dekorasyonun-oenemi

Çocuk odası için renk önerisi

Ev dekorasyonunda boya tercihi için bu noktada kızlar için pembe, erkekler için mavi klişedir. Farkı istiyorsanız pastel tonları önerilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ