Ev Düzeni İçin 10 Pratik Bilgi

Evlerimiz bizim için çok önemlidir. Sürekli içinde yaşadığımız alanlarımızın her zaman bakımlı, düzenli ve güzel gözükmesi gerekir. İnsan, yaşadığı yerin şeklini alır. Evimiz karmaşık ve dağınık ise ruh halimiz de o yönde şekillenir. Eğer düzenli ve temiz ise daha mutlu ve keyifli oluruz.

Evimizin her daim düzenli olması için bazı püf noktalar var. Bunları uygulayabilirsek evimiz her zaman misafir ağırlayabilecek şekilde düzgün ve düzenli olur.

 Ev Düzeni İçin 10 Pratik bilgi :

1.Ivır zıvırlar için bir kutu düzeneği hazırlayabilir yada yapı marketlerden alabilir, içine sıralayabilirsiniz. Örneğin piller. Ne zaman pil ihtiyacımız olsa, ortada bir tane bile pil bulamıyorsanız bu yöntem tam da sizin için.

2.Tepsi ve tavalar için özel bir düzenek hazırlayabilir, üst üste koyduğunuz tavalar ile mutfakta yer açabilirsiniz

3.eğer ütünüz ortada kalıyorsa duvara çivi çakıp oraya geçirebilirsiniz.

4.Eğer çok fazla çantanız var ise, yapı marketlerden alacağınız kıyafet askısını duvara çakıp, çantalarınızı geçirebilirsiniz.

5.Tabaklarınızı üst üste koymak yerine bir düzen hazırlayıp, yatay yerine dikey koyabilirsiniz. Böylelikle istediğiniz tabağı alabilirsiniz.

6.Makyaj malzemelerinizi ayrı kalemlik ve minik kutular yardımıyla ayırabilir, aradığınız ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz.

  1. paket çorba yada kabartma tozu vanilya gibi poşet içi malzemelerinin aynı anda görmek istiyorsanız minik şeffaf kutulara sıralayabilirsiniz.
  2. Mutfak havlunuzun yere düşüp durmaması için ona çıt çıt geçirebilirsiniz. Böylece hijyen bakımından yere düşmeyecektir.
  3. Çocuk odasındaki eşyaları, ıvır zıvırları yapı marketlerden alacağınız kutuların içine koyabilir, düzeni sağlayabilirsiniz.                          
  4. Boş poşetlerin öte beride olmaması için bir kutu düzeneği yapabilir, içinde saklayabilirsiniz.

Sitemizdeki bu pratik bilgiler sayesinde eviniz derli toplu duracak, misafir geldiğinde evi nasıl düzenleyeceğim diye panik yapmanıza gerek kalmayacak.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ