Evde Aloe Vera Bitkisi Yetiştirme

Kadınların bakımda sıkça kullandığı bir mucize olan aloe vera bitkisini evde nasıl yetiştirmeniz gerektiğini derledik.

Aloe vera bitkisi içerisinde bulunan jel kısımda cilt, sağlık için oldukça faydalı etkileri olan bir bitki çeşididir. Kozmetik ürünlerinin çoğunda artık aloe vera içeriği görmekteyiz. Kozmetik ürünler almak yerine evde kendi aloe vera bitkinizi yetiştirip daha ekonomik bir şekilde bakım yapabilirsiniz. Ayrıca bu şekilde kozmetik ürünler içerisinde olan ne olduğunu bilmediğiniz kimyasallar kullanmak yerine doğal, zararsız bitkinizi kullanmış olursunuz. Aloe vera bitkisini yetiştirmek oldukça kolaydır. Aloe vera bitkisi nasıl yetiştirilir sorusunun cevabını aşağıdan detaylı ve adım adım bulabilirsiniz.

Evde Aloe Vera Bitkisi Yetiştirme

  • Öncelikle aloe vera bitkisini yetiştirmek için geniş bir saksı seçmenizi öneririz. Bitkinin rahat bir alana sahip olması daha iyi büyümesi için önemlidir. Ayrıca saksıda drenaj sisteminin olmasını da dikkat edin. Drenaj fazla suyun damıtılması için gereklidir.
  • Toprak seçimini ise bahçe toprağı, humus, perlit gibi zengin kaynaklı olanlardan yana yapmanız daha kolay gelişmesini sağlayacaktır.
  • Aloe vera bitkisi suyu çok fazla seven bir bitki değildir. Sulamasını yaparken yapraklara gelmeyecek şekilde yapılmalıdır.
  • Bitkiyi her sulamadan önce toprağı kurumu diye kontrol edin. Toprağı kuru ise sulamasını yapın nemli ise tamamen kurumasını bekleyin.
  • Aloe vera bitkisini iyi güneş alan bir yerde yetiştiriniz. Çok fazla soğuk ve rüzgar bitkiyi yıpratacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ