Evde Bitki Yetiştirmek İçin Tavsiyeler

Evde Bitki Yetiştirmek İçin Tavsiyeler

Evde Bitki Yetiştirmek İçin Tavsiyeler

Evinizde sağlıklı ve uzun ömürlü bir şekilde bitki yetiştirmek isterseniz eğer bazı öneri ve tavsiyelere dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Bitkiler için sadece yeterli miktarda gün ışığı ve su yeterli olmaktadır. Bunu yaparken yanına sevginizi de eklemelisiniz. Bunun yanı sıra ise ömrünü uzatacak, bitkiye ve toprağa gerekli vitamini sağlayacak ek takviyeler yapmalısınız. Evde baktığınız bitkilerin ömrünü uzatacak ve gerekli vitamini sağlayacak öneriler ise şunlardır;

evde-bitki-yetistirmek-icin-tavsiyeler

  • Kahve telvesi: Kahve telvesi toprağın içindeki azot seviyesini yükselterek bitki için olumlu etki yapmaktadır. Bunun yanı sıra ise bitkiler için gerekli olan potasyum ve fosfor içermektedir. Her gün içtiğiniz kahvenin telvesini bitkinin toprağına dökerek kahve telvesinin bu özelliklerinden ve faydalarından yararlanabilirsiniz.
  • Muz kabukları: Muz kabuklarının içeriğinde bitkiler için gerekli olan potasyum, fosfor ve kalsiyum bulunmaktadır. Bitkinizin daha sağlıklı ve uzun ömürlü olması için muz kabuğunu toprağın altına gömebilirsiniz.

  • Yumurta haşladığınız su: Yumurta haşladığınız su tam bir kalsiyum deposudur. Kendi gibi suyu da vitamin deposu olan haşladığınız suyu soğuduktan sonra bitkilerinize verebilirsiniz.
  • Çay: Bitkiler için oldukça faydalı olan bir diğer içecek de çaydır. Çayın demini soğuduktan sonra çayın dibine dökerseniz bitkinizin daha hızlı büyüdüğünü göreceksiniz.
  • Yumurta kabuğu: Yumurta kabuğu da suyu ve kendisi gibi kalsiyum deposudur

evde-bitki-yetistirmek-icin-tavsiyeler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ