Evde Bronzlaştırıcı Yağ Nasıl Yapılır ?

Bronz renk her bayanın istediği bir ten rengidir. Bronzlaştırıcı yağlar kolayca bronzlaşmak ve bronzluğumuzun uzun süre etkili olması için kullanabileceğimiz en iyi ürünlerdir. Yapay bronzlaştırıcı yağlar hoşunuza gitmiyorsa dışarıdan almak yerine kendimiz de yapabiliriz.

Güneşe çıktığınızda mutlaka bronzlaştırıcı yağınızı kullanmalısınız. Bronzlaştırıcı yağlar birçok şekilde piyasada bulunmaktadır. Daha çok bilinen iki tür bronzlaştırıcı yağ vardır. Biri havuç yağı diğeri ise kakao yağıdır. Özellikle bu iki yağ bronzlaşmamıza ve korumasının daha uzun süre etkili olması konusunda yardımcı olacaktır. Diğer bir faktör ise güneşte kuruyan cildi nemlendirerek kurutan etkiyi azaltır.

Evde kolay bir şekilde yapabileceğimiz bronzlaştırıcı yağların etkileri nelerdir onlardan bahsedelim. Kakao yağı; cildi besleyerek bronzlaştırır ve nemlendirir. Susam yağı; kuru ciltleri yumuşatır, besler, nemlendirir. Güneşe karşı korur. Havuç yağı; bronzlaştırır. Güneşte yanan cildin acısını alır. Kayısı yağı; güneşe karşı korur. A ve E vitamini içerir. Tarçın ; hoş koku verir. Cilt enfeksiyonlarına karşı korur. Karanfil; hoş koku verir. Mikropları öldürür. Sivilce ve cilt enfeksiyonlarında etkilidir.

 

Bronlaştırıcı yağ için gerekli malzemeler;

Bronz renk her bayanın isteyeceği bir ten rengidir. Sizde dışarılarda içinde ne olduğu bilinmeyen kremler yerine kendi elinizle yapmaya ne dersiniz? Üstelik tek lazım olan şey aktara gitmek.

Malzemeler;

– Kakao yağı

– Susam yağı

– Kayısı yağı

– Havuç yağı

– Tarçın

– Karanfil

– Boş şişe

 

Bu tarz karışımları oldukça az yapmak gerekiyor. Çünkü kolayca etkisini kaybedebiliyorlar. Azar azar yapmanız sizin için en faydalısıdır. Kakao yağı, susam yağı, kayısı yağı ve havuç yağlarının hepsinden bir yemek kaşığı olarak şişeye koyun. Karanfil ve sap tarçını da koyduktan sonra şişeyi çalkalayın. Vücudunuza sürerek güneş ışınlarının dik gelmediği saatlerde güneşleniniz. Hazırladığınız karışımı en bir ay içinde tüketiniz. Karanlık ortamda saklayınız.

 

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ