Canım Anne

Evde Çamaşır Kurutma

Evde Çamaşır Kurutma

Kış aylarında kurumayan çamaşırları evde nasıl kurutabiliriz, en kısa sürede çamaşır nasıl kurutulur içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Havaların soğuması ile birlikte artık çamaşır kurutmakta can sıkıcı bir hal almaya başladı. Yaz aylarında bir kaç saat içerisinde kuruyan çamaşırlarınız kış aylarında 2-3 günde anca kurumaktadır. Size lazım olan kıyafetlerinizin kurumaması can sıkıcı bir durumdur. Bu nedenle çamaşır kurutma yöntemlerini bilip hareket ederseniz kış aylarında daha çabuk çamaşırlarınızı kurutabilirsiniz. Aşağıda yer alan evde çamaşır kurutma yöntemlerini, nelere dikkat edilmesi gerektiğini konusunda bilgileri mutlaka evinizde uygulamanızı tavsiye ederiz.

Evde Çamaşır Kurutma

  • Çamaşırları yıkadıktan sonra mutlaka çamaşır makinenizin var ise ekstra sıkma, kurutma fonksiyonunu kullanın. Böylelikle fazla su iyice sıkılacak ve çamaşırlar daha çabuk kuruyacaktır.
  • Çamaşırları çoğu kişi kış aylarında kalorifer üzerinde kurutur. Bu solunum hastalıklarına neden olabilmektedir. Bu yüzden kalorifere takılan ve kalorifer ile kıyafetler arasında mesafe olan kurutmalıkları tercih etmenizi öneririz. Bu şekilde hem evin ısısı korunur hem de çamaşırları size zarar vermeden kurur.
  • Eğer kuruması gereken kıyafetleri acil giymeniz gerekiyor ise kurutma makinesini kullanabilirsiniz. Örneğin çoraplar, çamaşırlar bu yöntem ile kolayca kurutulabilir.
  • Çamaşır askılıklarını mutlaka pencereye yakın bir yere koyun. Bu şekilde hem evin içerisi havasız kalmayacaktır hem de çamaşırları pencereden gelen hava ila daha çabuk kuruyacaktır.
  • Çamaşırlarınızı genellikle sabah saatlerinde yıkamaya özen gösterin. Böylelikle gün içerisinde kuruması için daha çok zaman olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ENVER DENİZ dedi ki:

    Çok güzel bilgiler

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi