Tül Perde Temizliği Püf Noktaları

Tül Perde Temizliği Püf Noktaları

Tül perde temizlerken nelere dikkat etmelisiniz, tül perdeler nasıl daha beyaz olur detayları ile birlikte yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Evimizin her penceresinde olan tül perdeler beyaz oldukları için çok çabuk kirlenmektedirler. Genellikle pencereleri boydan boya kapladıkları için kirli olduklarında evi çok pis gösterebilmektedirler. Bu nedenle tül perdeleri belli aralıklar ile püf noktalara dikkat ederek temizlemek gerekmektedir. Sadece çamaşır makinesi ile tül perdeleri yıkamak onları istediğimiz beyazlığa getirmeyecektir. Aşağıda yer alan tül perde temizlemenin püf noktalarına dikkat ederek sizde evinizdeki tüm tül perdeleri bembeyaz yapabilirsiniz.

Tül Perde Temizliği Püf Noktaları

  • İlk olarak evinizin kirlenme durumuna göre en az ayda bir kez tül perdelerinizi düzenli olarak yıkayın.
  • Tül perdeleri her zaman yüksek sıcaklıkta yıkayın ama kumaşa zarar verecek kadar bir sıcaklıkta olmamasına dikkat edin.50-60 derece tül perdeler için uygun sıcaklıklardır.
  • Eğer çamaşır makinesinde yıkayacaksanız mutlaka tül beyazlatma ürünlerini de ekleyin. Toz halinde satılan tül beyazlatma ürünlerini kullanabilirsiniz.
  • Çamaşır makinasının yumuşatıcı gözüne mutlaka biraz çamaşır suyu ekleyin. Böylelikle hem daha temiz hem de daha beyaz olacaklarıdır.
  • Çoğu kadın çamaşır makinesinde tül perdeleri bulaşık makinesi tabletlerini kullanarak yıkamaktadır. Bu oldukça etkili bir yöntemdir.
  • Bir leğen içerisine tül perdeleri ekleyip üstüne sıcak su ve bulaşık makinesine eklenen bulaşık parlatıcısından dökün. Bulaşık parlatıcısı perdelerini ilk hali gibi beyaz yapacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=knU19XfgXCw

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ