Evde Canlandırıcı Tonik Yapımı

   Cildimiz bazı faktörler sebebi ile canlılığını kaybetmektedir. Yorgunluk, uykusuzluk, stres bu faktörlerin başında gelmektedir. Ayrıca dengesiz ve sağlıksız beslenmek de cilt renginizin solmasına, canlılığını kaybetmesine sebep olabilmektedir. Aynı zamanda aşırı miktarda alkol ve sigara bağımlısı iseniz yine cildinizin canlılığını kaybettiğini göreceksiniz. Kafein içeren çay ve kahveyi çok fazla tüketmemeye gayret etmelisiniz. Bol su içmek cildinizdeki toksinlerin atılmasın yardımcı olacağı için cildinizin daha canlı görünmesine yardımcı olacaktır. Eğer sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız öncelikle düzenli ve sağlıklı beslenmeli, meyve sebze tüketimine dikkat etmeli ve düzenli spor yapmalısınız.

evde-canlandirici-tonik-yapimi-5

Bunlara dikkat etmenize rağmen yine de günlük hayatın yoğunluğu ve yorgunluğu cildinizin canlılığını kaybetmesine, solgun görünmesine yetebilir. Bunun için birçok kozmetik ürün olsa da her zaman için ilk çareyi doğadan aramalıyız. Doğal maskeler, tonikler kullanarak cildimizi canlandırabilir, solgun görünümünden uzaklaştırabiliriz.

evde-canlandirici-tonik-yapimi-4

1 adet limon suyuna 1 çay bardağı votka ekleyiniz. Bu karışımı buzdolabında muhafaza ederek her gün pamuk ile yüzünüze tonik yapınız. Bu karışım bittikçe yenisini yapıp buzdolabında saklamaya devam etmelisiniz. Limonun içinde bulunan doğal asit cildinizin yağ dengesini korurken aynı zamanda cildinizin daha canlı görünmesini de sağlayacaktır.

evde-canlandirici-tonik-yapimi-3

Elma sirkesi ile cildinize tonik yapabilirsiniz. Elma sirkesinin içinde bulunan E vitamini kir ve yağı yüzünüzden yok edecek, canlılık katacaktır.

Cildinizin canlılığını geri kazandırmanın bir diğer yolu ise maden suyudur. Maden suyunun minareli yapısı cildinizin sıkılaşmasını ve canlılık kazanmasını sağlayacaktır. Maden suyunu cildinize soğuk uygular, tonik yaparsanız daha etkili olacaktır.

evde-canlandirici-tonik-yapimi-2

Türk kahvesi telvesine birkaç damla limon ekleyerek yüzünüze maske gibi sürebilirsiniz. Cildinizdeki yağı, kiri söküp atacaktır ve daha canlı gözükmesine yardımcı olacaktır.

evde-canlandirici-tonik-yapimi-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ