Evde Eğlenceli Zaman Geçirme Yolları

Merhaba hanımlar! Bugün sizlere çoğumuza sıkıcı gelen ev ortamlarını nasıl daha eğlenceli bir hale çevirebiliriz ondan bahsedeceğim. Evet, biliyorum herkes evini sever, benimser fakat o 4 duvar bazen üzerimize gelmeye başlar işte bunun gibi anlarda ortamı yumuşatacak yüzünüzü güldürecek şeylere ihtiyaç duyarız.  İşte ev oyunları tam burada devreye girer! Peki, nedir bu ev oyunları? Mesela sessiz sinema. Hem eğlenceli hem de öğretici bir oyun olduğu için zamanınızı sevdiklerinizle beraber kaliteli bir şekilde değerlendirmiş olursunuz. ‘Yok ben efor sarf etmeyeyim oturarak oynayabileceğim bir oyun yok mu?‘ diyenleri duyar gibiyim. Merak etmeyin sizler içinde efsaneleşmiş bir oyunumuz mevcut. Adam asmaca! Hemen bir kalem kâğıt alıyoruz ve çizmeye başlıyoruz. Aman dikkat adamı asmayalım!

canım anne-300

Evet, oyunlar oynadık yorulduk karnımızdan da sesler gelmeye başladı.  Peki, şimdi ne yapmalı? Ekibi hiç bozmadan mutfağın yolu tutulmalı! Siz hiç merak etmeyin pratik yemekler bu durumda imdadımıza yetişecektir. Dolapta değerlendirmek için neler var bir bakalım. Eğer bayat ekmeğiniz, ketçap ve ya salçanız ve birazda domates, peynir varsa muhteşem bir pizza sizi bekliyor demektir! Ekmeklerimizi porsiyonluk bir şekilde dilim dilim keserek üzerlerini arzumuza göre süsleyebiliriz. Bunu yaparken hem eğlenecek hem de imece usulü ile karnımızı doyurmuş olacağız.

E madem oyunları öğrendik, pizzamızda hazır o zaman ev partileri bizi bekler! İsterseniz sizin arkadaşlarınızı isterseniz de çocuğunuzun arkadaşlarını çağırıp evinizde güzel bir parti verebilirsiniz. Emin olun parti denildiği için kimse sizden imkânsız olan şeyleri yapmanızı beklemeyecektir! Sizi sevenlerin sizden tek isteyeceği ve bekleyeceği şey siz ve ailenizin huzur dolu yuvası olacaktır. İşte evde eğlenmek bu kadar kolay!

canım anne-301

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ