Evde Fön Çekmenin Pratik Yolları

Evde Fön Çekmenin Pratik Yolları

Güzelliğinize güzellik katmak için kuaföre gerek kalmayabilir. Güzel görünmek için saçlarınızın hoş ve bakımlı durmasını istemez misiniz? Evde fön çekmenin pratik yollarını öğrenerek topluma, çevrenize ve kendinizi daha alımlı gösterebilirsiniz. Saçlarınız çok kısa ve fazla kıvırcık değilse eğer fön çekme için kuaföre gitmeye gerek yok. Saçınıza fön çekmeden önce ne tarzda bir fön çekeceğinize karar vermelisiniz. İri bir fırçayla kalıcı fön çekebilirsiniz. Fön çekerken saçı çok asılmaya gerek yoktur. Hafif şekilde fön çekebilirsiniz. Fön çekerken saçınızı tamamen kurutmadan fönlenmeniz sizin için daha sağlıklı olabilir. Bir bayan için en önemlisi saçının bakımlı olmasıdır.

Saçlarınızı iki kere yıkayınız. Hatta en sonda soğuk suyla yıkamanızı tavsiye edebilirim. Saçlarınızı havluyla hafif bir şekilde ovalayarak kurulamalısınız. Saçınızı tararken dikkatli olmaya özen gösterin. Saçınıza fön çekerken en son ayarını kullanın. Fönün kalıcı olması için güzelce yıkanması gerekir. Saçınızı yoğun şampuanla iki kere yıkayın ve krem sürünüz. Saçlarınızı yıkadıktan sonra kurutma işlemine geçiniz. Saçlarınızı kuruturken fırça yardımıyla saçlarınızı kırmadan kurutma işlemine devam ediniz. Saçlarınızı bir toka yardımıyla üstten tutturunuz böylelikle daha rahat bir işlem yapabilirsiniz. Evde fön çekmenin pratik yolunu çözmüş olacaksınız. Saçınızın dipten ucuna kadar fön çekerek veya saç düzleştirici makinayla düzleştirebilirsiniz. Saçınızı düzleştirirken yıpranmamasına dikkat ediniz. Çünkü saçların en hassas yeri saç uçlarıdır. Çabuk kırılabilen ve saçların en çok yıpranan yeri uçlarıdır. Saçlarınızın arka kısmına sıra geldiğinde diplerinden başlayarak fön çekmelisiniz. Kafanızın tepe kısmında ki saça geldiğinizde en son işlemi gerçekleştireceksiniz. En güzel şekilde fönlenmelisiniz. Eğer saçlarınızı kabarık fön istiyorsanız o zaman kuruturken kabartarak kurutmaya özen gösteriniz. Saçlarınızın basık olmasını istiyorsanız kurutma esnasında fön çekerken diplerinizi basık bir şekilde kurutunuz. Tercihi ne olura olsun kadınlar her zaman güzeldir. Umarım evde fön çekmenin kolaylığını öğrenmişinizdir.

Bayanları güzel görmeyi bütün erkekler çok ister saç bakımından cilt bakımına bütün görselliğe önem vermelidirler. Sırf erkekler için değil kendi öz güveninizin için de çok önemli bir husustur. Bunları yaparken bütçenizi de düşünmek istiyorsanız evde fön çekmenin pratik yollarınız öğrenmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ