Evde Makyaj Fırçası Yapımı

Bayanların vazgeçilmezlerinden biri olan makyaj kimi zaman yüzdeki kusurları kapatmak için tek kurtuluş yolu olabiliyor. Günlük rutin şekilde yapılan hafif makyajlarla birlikte özel günlerde daha şık ve ağır makyajlar yapılmakta. Kadınlar makyajsız olarak dışarıdan kötü göründüklerini düşündükleri için makyaja pek fazla önem vermekteler. Artık o kadar değer veriliyor ki kimi kadınlar bakkala bile makyajsız gitmeye çekinirler.

Makyaj yaparken yardımcılarımızı da iyi seçmeliyiz. Gerek far fırçası gerek allık fırçası vs.gibi. Makyaj sırasında tüm parmaklarımızı bulaştırmak yerine makyaj fırçaları bu konuda büyük rol oynuyor. Yalnız bu fırçalar kimi zaman gerçekten mikrop yuvasına da dönüşebiliyorlar.

 

Evde Makyaj Fırçası Nasıl Yapılır?

İşte el emeğiniz olan makyaj fırçası yapmak için gerekli malzemeler;

– Ucu silgili kalem

– Yapıştırıcı

– Biraz saç

– Pense

– Makas

Saçın dağılmaması için ortadan ince bir bant geçirip ikiye katlayarak sabitleyin. Ucu silgili kalemin ucunu çıkarın ve dibine yapıştırıcı sıkın. Yapıştırıcı donmadan hemen saç tellerini kalemin tepesinden içeri doğru ittirin. İnce bir far fırçası istiyorsanız ona göre saç teli koymalısınız. Daha sonra saçları istediğiniz boyutta kesin. Ve fırçanız hazır.

Renkli Makyaj Fırçası Yapımı

Hem el yapımı hem de rengarenk fırçalara sahip olmak isteyen için bu tarif…

Gerekli malzemeler;

– İstediğin renk oje

– İnce bant

Bantla istediğiniz gibi şeritler çekin ve farklı farklı renklere boyayın. İşte bu kadar kolay. Fırçalarınız hazır.

Makyaj Fırça Koruyucusu Nasıl Yapılır?

Makyaj fırçalarımızı kullanırken gösterdiğimiz özeni bazen saklarken gösteremeyebiliyoruz. İşte daha uzun süreli kullanmak için fırça koruyucusu tarifi;

– Duş süngeri

– Makas

– İğne

– İplik

İlk olarak duş süngerinin ortasındaki düğümü çözerek tamamen açın. Yaklaşık 9-10 cm genişliğinde makas ile kesin. Kestiğiniz parçayı fırçaya dolayın ve sıkı bir şekilde kenarından dikin. Kenar payı bırakıp kalan kısımları da kesin. İşte fırça koruyucunuz hazır.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ