Evde Makyaj Temizleme Mendili Yapımı

   Makyaj temizleme mendilleri farklı kimyasal maddeleri içerdiği için kadınlar tarafından kullanılırken tereddüt edilmektedir. Bu ürünler oldukça pratik olduğu için tercih edilse de aslında cildimiz için zararlı olabilmektedir. Kimyasalların cildimize verdiği zararı en aza indirmek için kendi temizleme mendilinizi kendiniz evde yapabilirsiniz. Böylelikle kimyasallara maruz kalmadan doğal yollardan temizleme sağlarsınız.

evde-makyaj-temizleme-mendili-yapimi-5

Evde doğal makyaj temizleme mendili yapmak için gerekli olan malzemeler ise şu şekildedir. Hint veya argan yapı, sıcak su, Hindistan cevizi, güvercin ağacı yağı ya da özü, greyfurt yağı, cam ve kapağı olan bir kavanoz ve ped pamuk bu uygulama için yeterli olacak olan malzemelerdir.

evde-makyaj-temizleme-mendili-yapimi-4

İlk önce cam kavanozun içine sıcak suyu koyarak işe başlayınız. Bu suyun içine ise hint veya argan yağını ekleyerek karıştırınız. Daha sonra ise bir çay kaşığı kadar güvercin yağını ilave ederek karıştırmaya devam ediniz.

evde-makyaj-temizleme-mendili-yapimi-1

En son olarak ise 5 damla greyfurt yağını ekleyip iyice karıştırdığından emin olana kadar karıştırınız. Karıştırma işlemini tamamladıktan sonra ped pamukları içine dikkatlice yerleştirip kavanozun kapağını kapatınız. Ters çevirip, sallayarak hazırladığınız karışımın iyice pedlere geçmesini sağlayınız.

evde-makyaj-temizleme-mendili-yapimi-2

Daha sonra ise soğumasını bekleyiniz. İsterseniz buzdolabına koyarak da soğutabilirsiniz. Soğuk yerde muhafaza ederek 2 hafta boyunca temizleme mendillerinizi kullanabilirsiniz. Hem doğal hem sağlıklı olan bu uygulamayı sizde evlerinizde rahatlıkla yapabilirsiniz.

evde-makyaj-temizleme-mendili-yapimi-3

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ