Evde Nasıl Maske Yapılır? Evde Maske Yapımı Kolay

Ülkemizde de koronavirüsün yayılmaya devam etmesi maske kullanan kişilerin sayısını artırıyor. Hem kendisini korumak, hem de diğer kişileri korumak adına koruyucu maske takan kişiler bu maskeleri satın alıyor. Ancak maskelerin kısa süreli kullanımlık olması ve sürekli satın almak gerekmesi evde maske yapımı kolay nasıl olur ilgili araştırma içine girilmesine yol açtı. Evde hijyenik maske yapmak isteyen kişiler bunu nasıl yapabileceklerini araştırıyorlar. Evde nasıl maske yapılır? Yazımızın devamından bu konuda bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan Koronavirüsten Korunmak için Neler Yapmalı? Başlığındaki yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

Evde Maske Yapımı Kolay

Evde Nasıl Maske Yapılır?

Çevredeki kişilerden hastalık kapmamak ve hastalığı yaymamak adına kullanılan hijyenik maskeler şu ana kadar yaşamımızda pek yer almasa da aslında bizi koruma özelliğine sahiptir. Evde nasıl maske yapılır sorusunun gündeme geldiği şu günlerde Türkiye genelinde maska satışları ve maske kullanımı arttı. Evde maske yapımı kolay şekilde gerçekleştirilebilir. Aşağıda bunun detaylarını sizler için yayınladık. Maskenin yanı sıra dezenfektan kullanımı da yaygınlaştı. Evde Dezenfektan Yapımı – Dezenfektan Nasıl Yapılır? Adlı sayfamız da sizlere kolaylık sağlayacaktır.

Evde Nasıl Maske Yapılır

Evde Maske Yapımı Kolay

Evde maske yapımı kolay mı diye merak edenler bunun çok kolay olduğunu görecekler. İşte evde nasıl maske yapılır sorunuzun cevabı…

Evde Maske Yapımı Tarifi

Evde maske yapımı için birkaç yol vardır.

  • Yapraklar halinde olan kağıt havluyu bir ters, bir düz olarak koparmadan katlıyoruz. 10 kat kağıt havlu katladıktan sonra kenarlarını biraz kıvırarak paket lastiği zımbalıyoruz. Aynı işlemi diğer tarafa da uyguladıktan sonra maskemizi kullanabiliriz.
  • Gazlı bezi yüzümüze gelecek şekilde kesiyoruz. İki kenarına makasla minik delikler açıyoruz. Lastik takarak kullanmaya başlıyoruz.
  • Temiz kumaşlardan boyuta göre keserek de aynı şekilde evde maske yapımı sağlanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ