Evde Mum Yapımı

Eviniz için dekoratif ve şık görünümlü mumlar yapmak istiyorsanız sizin için hazırladığımız evde mum yapımının aşamalarına içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Mum yapmak sanıldığı kadar zor bir iş değildir. Evde hazır mumlarınızı eriterek istediğiniz şekilde mum yapabilirsiniz. İster geometrik desenler, ister dekoratif desenler ile kendi mumunuzu kolayca yapabilirsiniz. Çoğu kişi de dekoratif mum sevgisi vardır. Evde kendin yap projeleri ile mumlarınıza yeniden hayat verebilirsiniz. Evinizde yer alan şekiller veya diğer objeleri kullanarak farklı mum şekilleri ortaya çıkarabilirsiniz. Mumlarınızın içerisine bir kaç damla boya ekleyerek daha renkli bir hale de getirebilirsiniz.

Evde Mum Yapımı Aşamaları

Gerekli Malzemeler: Mum şablonları, makas veya kesici, cetvel, yapıştırıcı, pastel boya ( mum boya,) mum fitilleri ( 18 cm – 13 cm), boya fırçası, çöp şiş, tencere, tel, boş kavanoz, parafin, koku, ocak gereklidir.

Yapılışı: 

  • İlk olarak resimlerde verdiğimiz şablonları kullanarak kalıplarınızı hazırlayın.
  • Daha sonra ise mumu yapma aşamasına geçiniz. İlk olarak eski bir tencere kullanmanızı öneririz. Eski bir tencereye su koyun. Mumları benmari usulü eritmeniz gerekiyor. Bunun için bir kap içerisine önce parafinleri koyun daha sonra ise istediğiniz renkteki boyaları ekleyin. Seçtiğiniz bir kokuyu da eklemeyi unutmayınç
  • Tüm malzeme eridikten sonra ilk aşamada hazırladığınız kalıpların içerisine dökün. Mumların fitillerini de eklemeyi unutmayın.
  • Daha sonra ise donmasını bekleyin. Mum donunca etrafındaki kağıtları alın.
  • kokulu ve şekilli mumlarınız hazır. Evinizin dekorasyonunda daha farklı mum şekilleri yapmak isterseniz evinizde bulunan objeleri veya kalıpları kullanabilirsiniz.

Aşağıda yer alan videodan da yardım alarak evde mumun nasıl yapıldığına dair kısaca bilgi sahibi olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ