Kordon İp Supla Yapımı

Evinizde misafirleriniz geldiğinde kullanabileceğiniz şık bir supla yapmanız için kordon ip supla yapımının detaylarını aşağıdan bulabilirsiniz.

Supla tabakların altına konulan yemek masasını daha dekoratif bir hale getiren objedir. Amerikan servis kullanmak yerine supla kullanırsanız daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Evde kendi suplanızı yaparken seçeceğiniz rengin yemek takımınızdaki renklere uygun olmasına dikkat etmenizi öneririz. Çünkü yemek masasında renklerin ve desenlerin uyumu oldukça önemlidir. Yemek takımınız abartılı ve karışık desenlere sahip ise düz renk bir supla kullanmanızı tavsiye ederiz. Böylece ortaya daha şık bir görünüm çıkacaktır. Son zamanlarda oldukça popüler olan kordon ip supla yapımının aşamalarını sizler için hazırladık.

Kordon İp Supla Yapımı Aşamaları

Gerekli malzemeler: Renkli kordon, tutkal tabancası, 1 Supla için- 13-15 metre ip 6 kişilik takım 2 toptan tam çıkıyor.

Yapılışı:

 • İlk olarak renkli kordon ipinizi alıp ucuna tutkal tabancası ile yapıştırıcı sürdükten sonra biraz yuvarlayın.
 • Daha sonra istediğiniz boyutta kestiğiniz keçe zeminin tam ortasını önceden işaretleyin. Sonraki aşamada ise kordon ipinizi supla üzerinde dairesel hareketler ile yerleştirin. Aralarda tutkal tabancası ile yapıştırmayı da unutmayın.
 • Üzerini süslemek isterseniz yaprak desenleri, inci veya boncuklar ekleyebilirsiniz.
 • Suplanızın boyutunu yemek servisinize göre ayarlamanız gerekmektedir. Çok küçük ya da büyük olur ise ortaya şık bir görünüm çıkmayacaktır.
 • Suplanın üzerini süslerken orta kısımları değil de daha çok yan yani kenar kısımları süslemenizi öneririz. Tabaklar suplanın orta kısmını kapatacağı için süsler yan kısımlarda daha iyi bir görsellik yaratacaktır.

Kordon ip supla yapımının videolu olarak detaylı anlatımına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Neriman dedi ki:

  Merhqba ben de yapmak istiyorum ama ipde hangisi mesala kordon ipde 8 mm var birde 6 mm ve altına keçe koyan var nasıl olacak bilmiyorum birde iplerde 20 metre olan var 50 metre olan var ben şunu öğrenmek istiyorum ipde hangisi 8 mm olanmi yoksa 6mm ve 6 tane suplada kaç ip almalıyım

 2. Nurten dedi ki:

  Merhabalar tahta üzerine yapılınca at kısmıda mı yapılıyor

BİR YORUM YAZ