Evde Oyuncak Yılan Yapımı

    Evden oyuncak yılan yapımı; İsmini duyduğumuzda ne kadar korkutucu gelse de oyuncağı bir sevimli görünüyor. Çok basit bir işlemdir evde oyuncaklar yılan yapabilmek. Evde çocuklarınıza sürpriz hazırlayabilirsiniz.  Değişik bir etkinliktir. Çocuklarınızla birlikte yapıp hem onları daha çok heyecanlandırıp, hemde çocuklarınızla güzel bir etkinlik yapmış olursunuz. Bu oyuncak yılan yapımı, daha çok kreşlerde ve ana sınıflarında yapıldığı bilinir fakat etkinliği yapmayı seven ailelerimiz de, çocuklarına evde yapabilmektedir.

blank

Şimdi oyuncak yılan yapımı için, öncelikle genç kızlarımızın, dizlerinin üzerlerine kadar çekip giydikleri rengarenk çoraplardan elde ediyoruz. Daha sonra, silikon tabancası, silikon, elyaf, makas, iki tane oyuncak göz, yeterli gelmektedir. Oyuncak yılanımızı hazırlayabilmemiz için, bu malzemelerimiz yeterli gelmektedir. Oyuncak yılan yapımı için renk seçimi seçeceğimiz uzun çoraba bağlıdır.  Renkli çoraplar daha bir güzel görü mektedir. Oyuncak yılan yapım aşamasını anlatalım.

blank

Öncelikle renkli çorabımızın, içine yeterli miktarda elyaf dolduruyoruz daha sonra ağzını sıcak silikon tabancası ile yapıştırıyoruz. İki renkli aldığımız keçeyi, birini burun için, diğerini dil için kullanacağız.   Oyuncak gözlerimizi, yılanımızın baş kısmına yakın bir yere yapıştırırım.

blank

Daha sonra bir parça uzun keçe kesip, dil yapıp yapıştırırım. Diğer renkli parçayı da burun olarak silikon tabancası yardımı ile yapıştırabiliriz. Evde oyuncak yılan yapımı, bu şekilde yapılabilmektedir.

blank

Bir çok insan kendi el emeği ile bu şekilde çocuklarına değişik oyuncaklar yapmaktadır. Aynı zamanda çocuklara yapıp, hediye edebilmek içinde güzel bir seçenektir. Çocuklarınızı sevindirmek isterseniz sizde bu oyuncak yılanımızı muhakkak denemelisiniz. Bu oyuncak yılanımızı ve benzeri el yapımı oyuncakları yapıp, ticaret amaçlı satan insanlarda bulunmaktadır.   Hem görüntü hoş geldiği için, hemde el emeği olduğu için güzel satılabilir oyuncaklar arasındadır.

blank

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ