Evde Sabun Yapımı

Sabun tarihimizde bilinen en köklü olan temizlik maddesi arasında yer almaktadır.Aslında günümüzde de pek çok alanda karşımıza çıkmakta. Gerek kozmetik, losyon, krem, sprey yapımında; gerekse boya, plastik döküm gibi türlerin yapımında kullanılmaktadır.

blank

Artık günümüzde hediyelik tarzında da kullanılıyor. Evde boş vaktini değerlendirmek için oyalanacak bir şeyler arayan bayanlar sabun yapıp satışını yapıyorlar. Aslında gözüktüğü kadar da zor bir şey değil. İstediğiniz şekil, model, renk yapmak çok basit. Artık sizde boş vakitlerinizi değerlendirerek ister evinize ister hediyelik olarak sevdiklerinize yapabilirsiniz. Hem de fazla malzemelere gerek duymadan. İşte tarifler;

Sabun Nasıl Yapılır?

Kendinize yaparken sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

İşte malzemeler;

– Sabun bazı

– Sabun kalıbı

– Lavanta yağı

– Tabak ve kaşık

– Su dolu cezve

Sabun bazını ufak ufak parçalara ayırarak cezve içinde kaynayan suyun buharında eritin. Sabun eridikten sonra için lavanta yağı damlatın. Karıştırdıktan sonra sıvı sabunu sabun kalıbına dökün. Oluşan hava kabarcıklarını önlemek için iki kere alkol yada kolonya püskürtün. Sabunun donma süresi kalıbına göre değişmektedir. Sabun donduktan sonra nazikçe kalıptan ayırın. Hediyelik sabunlarınız süslenmeye hazır.

Renkli Sabun Nasıl Yapılır?

Birde renkli sabun nasıl yapılırmış onun tarifine bakalım.

Gerekli Malzemeler;

– Sabun kalıbı

– Gıda boyası

– Lavanta yağı

– Tabak ve kaşık

– Sprey şişesinde alkol

Sabun bazını ufak ufak parçalara ayırarak cezve içinde kaynayan suyun buharında eritin. Sabun eridikten sonra için lavanta yağı damlatın. Gıda boyasından da çok az damlatıp rengini alana kadar karıştırın. Karıştırdıktan sonra sıvı sabunu sabun kalıbına dökün. Oluşan hava kabarcıklarını önlemek için üstüne iki kere alkol püskürtün. Sabunların iyice donmasını bekleyin. Donduktan sonra sabunu nazikçe çıkarın. Renkli sabunlarınız hazır.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ