Evde Topraksız Yetiştirebileceğiniz Bitkiler

Evde topraksız yetiştirebileceğiniz bitkiler hangileri ve nasıl yetiştirilmeli içeriğimizden detayları ile öğrenebilirsiniz.

Evde bitki yetiştirmek evin atmosferini değiştirdiği gibi eve mutluluk ve pozitif enerjide yaymaktadır. Çoğu kişi evde bitki yetiştirmeyi toprak değiştirme sulama gibi nedenlerden dolayı istemez. Bu durumda evde topraksız yetiştirebileceğiniz bitkiler devreye giriyor. Bu bitkileri su içinde kolayca yetiştirebilir ve ekstra bakım yapmanıza gerek kalmaz. Suyu seven topraksız yetişen bitkilerin sadece su değişimlerini ve ışık ayarlamalarını iyi yapmanız gerekir. Bunun dışında yılın belli aralıklarında vitamin takviyesini de yaparsanız bitkileriniz sağlıkla yetişecektir. Aşağıdan evde topraksız yetiştirebileceğiniz bitkiler nelerdir öğrenebilirsiniz.

Evde Topraksız Yetiştirebileceğiniz Bitkiler

Fesleğen: Fesleğen yemeklerde sıkça kullanılan güzel kokulu bir bitkidir. Fesleğen eve pozitif bir hava katar. Yetiştirmesi oldukça kolay olan fesleğeni su dolu bir kavanoz içerisinde kolayca yetiştirebilirsiniz.

Limon Otu: Limon otu bitkisi özellikle kokusu ile evde doğal bir ortam yapar. Limon otu özellikle kış aylarında hastalıklara karşı bağışıklık sistemini geliştirmektedir. Limon otunu da kavanozda hafta da bir kez suyunu değiştirerek yetiştirebilirsiniz.

Nane: Salatalarda, yemeklerde sıkça kullanılan nanenin kokusu nedeniyle evde yetiştirilen bitkiler arasında yer almaktadır. Nane baş ağrısına ve strese iyi gelir. Naneyi de toprağa gerek kalmadan suda yetiştirebilirsiniz.

Adaçayı: Sakinleştirici etkisi olan ve çayı sıkça tüketilen adaçayı bitkisini yetiştirip özellikle kış aylarında çayını yaparak tüketebilirsiniz. Adaçayı bitkisi suda kolayca yetişebilme özelliğine sahiptir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ