Evde Yüzey Temizleyici Yapımı

Evde Yüzey Temizleyici Yapımı

Evde Yüzey Temizleyici Yapımı

Evinizi temizlerken kullandığınız aşırı kimyasal içeren temizlik ürünleri hem istediğiniz sonucu vermez hem de sağlığınıza olumsuz etki eder. Bundan kurtulmanın en iyi yolu ise evde, genel temizlikte kullandığınız temizlik malzemelerinizi kendiniz katkısız olarak yapmayı deneyiniz. Yüzey temizleyicinizi evde kendiniz yapmak ister misiniz? Yapacağınız bu temizleyici ile hem parkelerinizi hem de diğer yüzeylerinizi temizleyerek tertemiz olmasını sağlayabilirsiniz. İçinde bulunan sirke ve karbonat oldukça güçlü birer mikrop kırıcıdır. Onların bu özelliği sayesinde evinizdeki mikroplardan arınacaksınız. Arap sabunu sayesinde ise yerleriniz hiç olmadığı kadar parlak olacaktır. Yapımı oldukça kolay olan bu ürünü sizlerde rahatlıkla evinizde deneyebilirsiniz.

evde-yuzey-temizleyici-yapimi

Malzemeler:

Bir bardak arap sabunu

1 çay bardağı sirke

1 yemek kaşığı karbonat

1,2 damla kadar hoş kokulu yağ (lavanta veya başka bir yağ olabilir)

evde-yuzey-temizleyici-yapimi

Evde yüzey temizleyici yapımı

  • Yukarıdaki malzemelerin tümünü yerleri sileceğiniz kabın içine koyunuz.
  • Tüm malzemeler homojen bir karışım haline gelene kadar karıştırınız.
  • Ardından elde etmiş olduğunuz bu su ile yerleri, parkeleri siliniz.
  • İçinde bulunan sirke ve karbonat sayesinde evinizin yerlerindeki mikroplar, pislikler ve kirler yok olacaktır. Arap sabunu sayesinde ise tüm yüzeyler pırıl pırıl bir hal alacaktır.
  • İçinde hiçbir kimyasal barındırmadığı içinde sağlığınız için zararlı olmayacaktır. Bu karışımı güvenle yaparak, evinizde kullanabilirsiniz.

evde-yuzey-temizleyici-yapimi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ