Evdeki Balık Kokusu Nasıl Yok Edilir?

Çoğumuzun bayıla bayıla yediği fakat pişirirken evde kötü bir koku bırakan balığın evdeki kokusu nasıl yok edilir aşağıdan bulabilirsiniz.

Balık ülkemizin her köşesinde yenilen bir yiyecektir. İçerisinde bulunan Omega yağları nedeniyle özellikle haftada bir kez tüketilmesi önerilmektedir. Zeka gelişimine katkıda bulunan balığı özellikle de hamilelerin ve çocukların tüketilmesi önerilmektedir. Beyaz et olan balığı yerken kılçıklarına dikkat etmek gerekiyor. Evde balık pişirdiğimizde eve sinen koku can sıkıcıdır. Çünkü balığın kokusu lezzeti kadar iyi değildir. Bu nedenler evde kalan balık kokusundan daha fazla rahatsız olmamak için pratik yöntemler ile kokuyu çıkarmak gerekir.Aşağıda yer alan evdeki balık kokusu nasıl yok edilir önerilerini sizde kendi evinizde uygulayabilirsiniz.

Evdeki Balık Kokusu Nasıl Yok Edilir?

  • Eğer balığı kızartma yapacaksanız kızartma yaptığınız ocağın yan gözünde de bir tencere içerisine su ve sirke koyup kaynatın. Kaynayan sirkeli su balık kokusunu anında yayılmadan çekecektir.
  • Balığı kızarttıktan sonra ise yine bir tencere içerisine su koyup üstüne limon, defne yaprağı veya reyhan, sirke, tarçın, karanfil koyup kaymatın. Karışım kaynadıkça tüm eve yayılan koku yerine kaynayan karışımın güzel kokusu yayılacaktır.
  • Yine balığı kızarttırken veya sonrasında ocakta bir tencereye su ve vanilya tozu koyup kaynatın. Su kaynadıkça vanilyanın soft kokusu her yere yayılacak balık kokusu gidecektir.
  • Son olarak balığı kızarttığınız tavaya yağ çok kızmadan balığın tadını kaçırmayacak şekilde bir kaç damla limon sıkın. Limon balık kokusunu bastıracaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ