Evdeki Haşerelerden Kurtulma Yolları

Evdeki Haşerelerden Kurtulma Yolları

   Evimizde oluşan böcekler her kadının korkulu rüyasıdır. Böceklenmeyi önlemek veya kurtulmak için birçok çözüm yolu ve yöntemler mevcuttur. Eğer bunları bilir ve uygularsanız kurtulma şansınız yüksek olacaktır. Evdeki böceklerden kurtulmak için doğal yollardan da faydalanabilirsiniz.

evdeki-haserelerden-kurtulma-5

Evinizde gümüş böceği var ise kurtulmak için bazı yöntemler deneyebilirsiniz. Bunlardan biri ise sedir yağı ile hazırlayacağınız bir ilaç gümüş böceğinin evinizde kaçmasına yardımcı olacaktır. Bunun için sedir yağını su ile çalkalayarak evinizdeki çatlak ve deliklere püskürtünüz. Bu yağın çok hoş bir kokusu olsa da sedir kokusunu böcekler hiç sevmezler. Bu yüzden evinizden uzaklaşmayı tercih edeceklerdir. Düzenli şekilde uygularsanız eğer gümüş böceklerinden kurtulacaksınız. Gümüş böceğinin sevmediği bir diğer koku ise lavanta yağıdır. Yine su ile lavanta yağını çalkalayarak delik ve yarıklara püskürtürseniz ve bunu düzenli olarak yaparsanız gümüş böceklerini evinizden yok etmiş olursunuz.

evdeki-haserelerden-kurtulma-3

Evinizi limon kokulu temizlik malzemeleri ile silerseniz böcekler yaklaşmayacak ve uzaklaşacaktır. Bunun için evinizde limon içerikli temizlik malzemelerini kullanmak böceklenmeyi önlemek için iyi bir çözüm yolu olacaktır.

evdeki-haserelerden-kurtulma-2

Lavanta yağını su ile sulandırıp kullanabileceğiniz gibi lavanta keseleri yapıp evinizin muhtemel yerlerine asarak da böcekleri uzak tutabilirsiniz. Böcekler lavanta kokusundan nefret ederler bu yüzden uzak duracak evinizi terk edeceklerdir.

Böcekler bazen sadece evimizi değil kitaplarımızı da sarmaktadır. Bunun için kitaplarınızın arasına kekik koymanız en iyi yöntemlerden biridir.

evdeki-haserelerden-kurtulma-1

Sizde evinizdeki böceklenmeden kurtulmak veya böceklenmeyi önlemek için bu yöntemleri kullanabilirsiniz. Hem basit hem doğal yöntemler arasından herhangi birini seçerek eviniz için uygulayabilirsiniz. Evinizdeki böceklerin yok olduğunu anında göreceksiniz. Ancak eğer yok olmalarını istiyorsanız bir kere kullanmak çözüm olmayacaktır. Düzenli olarak evinizde kullanmanız daha sağlıklı ve kesin çözüm olacaktır.

evdeki-haserelerden-kurtulma-4

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ