Canım Anne

Evdeki Kardeş Anlaşmazlığına Nasıl Çözüm Bulunur?

Evdeki Kardeş Anlaşmazlığına Nasıl Çözüm Bulunur?

Kardeşler, aynı anne ve babadan doğan kişilere verilen isimlerdir. Türk aile yapısına uygun olarak, pek çok aile kalabalıktır. Bu da kişilerin çok fazla kardeşi olabileceği anlamına gelmektedir. Çocukluk ve ergenlik çağlarında ebeveynleri en çok zorlayan konulardan bir tanesi de kardeşler arası problemdir. Evdeki kardeş anlaşmazlığına çözüm bulmak için tercih edebileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır.

evdeki-kardes-anlasmazligina-nasil-cozum-bulunur

Evdeki Kardeş Anlaşmazlığına Nasıl Çözüm Bulunur?

Ortak İlgi Alanları Bulun: Kardeşler birbirleri ile ortak faaliyette bulunarak vakit geçirebilmektedirler. Bu açıdan bakıldığında, kardeşler arasındaki sorunları çözmek için onlara ortak ilgilenebilecekleri bir uğraş yaratmak olası olacaktır.

Eşit İlgi Gösterin: Çocukların ya da ergenlik dönemindeki gençlerin kardeşleri ile aralarında en fazla sorun yaşadığı konulardan bir tanesi de ebeveynlerinin onlara yaklaşımıdır. Tamamen psikoloji etkenlerden dolayı, bir kardeş anne babasının diğer kardeşine daha çok ilgi gösterdiğini düşünebilir. Çoğu zaman, bu kardeşler arasında önemli bir problem olarak karşımıza çıkar. Birbirini kıskanan kardeşler, hırçınlaşabilir, bu durum da evde birbirlerine terör estirmelerine enden olabilir. Bu yüzden ebeveynlerin her bir çocuklarına yeterli ilgi göstermeleri ve onlara sevgi göstermeleri gerekmektedir.

evdeki-kardes-anlasmazligina-nasil-cozum-bulunur

Evdeki Kardeş Anlaşmazlığına Nasıl Çözüm Bulunur?

Paylaşmayı Öğretin: Kardeş anlaşmazlığını tetikleyen en önemli unsurlardan bir tanesi çocukların birbirleri ile oyuncaklarını ve arkadaşlarını paylaşmak istememesidir. Dolayısı ile iki kardeşin birbirleri ile uyumlu olmasını sağlamak için, onlara öğretilmesi gerekenler arasında ‘Paylaşma’ kavramı yer almaktadır. Oyuncaklarını paylaşan ve ortak arkadaşlar ile iletişim kuran iki kardeş, sorunlarını daha hızlı çözebilmektedir.

Şiddet: Şiddet kardeşler arasında anlaşmazlığı tetikleyen önemli unsurlardandır. Ev içinde anne babanın birbirlerine karşı göstermiş olduğu tutar, çocukların psikolojisini de doğrudan etkiler. Dolayısı ile şiddetten tamamı ile uzak durmak gerekmektedir.

evdeki-kardes-anlasmazligina-nasil-cozum-bulunur

Evdeki Kardeş Anlaşmazlığına Nasıl Çözüm Bulunur?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi