Evdeki mikroplar nasıl yok edilir?

Evdeki mikroplar nasıl yok edilir?

Evdeki mikroplar nasıl yok edilir? günlük temizliğimizi düzenli yapmamız mikropların bittiği anlamına gelmez. Oluşan tozlar mikrop oluşumuna neden olurken evdeki mikropları nasıl yok edilir?sorusuna cevap arıyorsanız yazımızda bulabilirsiniz.

Evdeki mikroplar nasıl yok edilir?

En çok evimizde hangi bölümünde oluşur veya hangi kullandığımız araç gereçlerde, nasıl mikroplardan arındırılır.

√ İlk olarak evdeki en önemli bir bölüm olarak düşünüyorum, kapı kolları teması çok olan lavabodan çıktığımızda, sokaktan gelince, ve elimizi yıkamadan dokunduğumuz detaylı temizliği unutulmaması gereken kısım, haftada bir kez silmek gerekmektedir sirke ve su ile silebilirsiniz.

√ Çocukların odası oyuncaklarla dolu bir oda eşyalara fazla temas mikropların çoğalması kaçınılmaz, havalandırmak haftada bir kez derinlemesine temizlik, yerlerin güzelce silinmesi ve oyuncakların temiz bez ve sirkeli su ile silinmesi uygundur.

√ Klozet ortak kullanım alanı oldukça mikrop barındıran yerler arasında belkide ilk sırada, kapağını kapalı tutmaktan başlaya bilirsiniz ve temizliği sıkça yapılması gerekmektedir.

√ Diğer ortak kullanım alanı salon televizyon kumandası, sehpa, telefon, aynı havayı temas ettiğimiz yer. Odayı havalandırmaktan başlaya bilirsiniz daha sık temizliği ve ortak kullanım eşyalarını temiz bez ile siliniz.

√ Her gün kullandığımız en iyi yardımcımız çamaşır makinesi, kirli çamaşırlarımızı tertemiz yaparken bir o kadar bakteri üretiyor. Çünkü çamaşırları doldururken virüsler çoğalır. Nasıl dezenfekte olur çamaşır suyu ile makineniz boş bir şekilde çalışmaktan geçiyor.

√ Mutfaktaki bulaşık süngeri devamlı ıslak oluşu mikrop ve bakteri oluşumunu arttırır kuruması ve daha sık değişmesi gerekmektedir.

Daha fazla pratik bilgiler ve Evdeki mikroplar nasıl yok edilir? püf noktaları için linke tıklamanız yeterlidir.

 

Evdeki mikroplar nasıl yok edilir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ